AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 220 forumowiczów jest online
Obecnie 220 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dane tylko z telefonów i urządzeń przenośnych

Nowicjusz ✭

Odnoszę wrażenie, że Google Analytics pokazuje mi dane (dotyczące wejść na bloga, odsłon itd.) tylko z telefonów i tabletów (ewentualnie innych urządzeń przenośnych). Czy jest to możliwe i jak to zmienić, żebym widział również dane dotyczące wejść ze zwykłych komputerów/laptopów?

1. Dane są zupełnie nieadekwatne do tych z Bloggera (Blogger pokazuje 160 wyświetleń, GA 20 wizyt).

2. To screen, nie wierzę, że spośród wszystkich osób, które weszły na bloga, żadna nie weszła z komputera, a przecież te systemy operacyjne są stosowane w urządzeniach przenośnych.screen2.JPG Jeśli gdzieś się mylę, to proszę poprawcie mnie. Liczę na Waszą pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Dane tylko z telefonów i urządzeń przenośnych

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tomku R, Twoj screen nie wczytal sie poprawnie (przynajmniej u mnie).
Na Bloggerze wbudowane statystyki traktowalbym raczej jako pogladowe. Sa one mniej dokladne niz Google Analytics. Bardzo czesto statystyki Bloggera pokazuja ruch robotow/pajakow sieciowych itp.

Jak instalowales Google Analytics na Bloggerze? Ustawienia -> Inne i na samym dole podales swoj identyfikator GA UA-XXXXXX-XX (X=cyfra)?

Jesli majstrowales cos z szablonem lub masz niestandardowy, sprawdz czy masz w zrodle HTML szablonu (Szablon -> Edytuj HTML) taki kod:

<b:include name='google-analytics' data='blog'/>

W przypadku braku powyższego kodu wstaw go przed </head>

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Dane tylko z telefonów i urządzeń przenośnych

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tomku R, Twoj screen nie wczytal sie poprawnie (przynajmniej u mnie).
Na Bloggerze wbudowane statystyki traktowalbym raczej jako pogladowe. Sa one mniej dokladne niz Google Analytics. Bardzo czesto statystyki Bloggera pokazuja ruch robotow/pajakow sieciowych itp.

Jak instalowales Google Analytics na Bloggerze? Ustawienia -> Inne i na samym dole podales swoj identyfikator GA UA-XXXXXX-XX (X=cyfra)?

Jesli majstrowales cos z szablonem lub masz niestandardowy, sprawdz czy masz w zrodle HTML szablonu (Szablon -> Edytuj HTML) taki kod:

<b:include name='google-analytics' data='blog'/>

W przypadku braku powyższego kodu wstaw go przed </head>