Obecnie 142 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dane geograficzne

Nowicjusz ✭ ✭

Dzień Dobry,

Mam pytanie,

Nie wiem czy mam wszystko odpowiednio włączone na moim koncie Analytics, ale po wejściu na dane geograficzne pojawiają się nieprawdziwe informacje. Pokazują się jakieś wejścia w innych Państwach, innych kontynentach, a danych z Polski nie widać. Ponadto wchodzę na moją stronę i kiedy chcę sprawdzić ilu użytkowników jest na żywo na mojej stronie pokazuje wartość zerową.

Czy jest opcja, że mam coś nie włączone?

Bardzo proszę o poradę.

Z góry dziękuję.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Zespół F
maja 2016

Dot.: Dane geograficzne

Wschodząca Gwiazda
Obawiam się, że możesz nie mieć w ogóle zainstalowanego kodu śledzącego na swojej stronie lub działa on w sposób nieprawidłowy, a to co widać w raportach (wejścia z innych Państw) są to dane przesyłane do Twojej usługi Google Analytics przez różnego typu oprogramowanie spamujące z pominięciem Twojej strony WWW.
Jeżeli podasz adres strony WWW wówczas można zweryfikować, czy kod Google Analytics jest na stronie i czy działa prawidłowo, czy nie.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Zespół F
maja 2016

Wschodząca Gwiazda
Obawiam się, że możesz nie mieć w ogóle zainstalowanego kodu śledzącego na swojej stronie lub działa on w sposób nieprawidłowy, a to co widać w raportach (wejścia z innych Państw) są to dane przesyłane do Twojej usługi Google Analytics przez różnego typu oprogramowanie spamujące z pominięciem Twojej strony WWW.
Jeżeli podasz adres strony WWW wówczas można zweryfikować, czy kod Google Analytics jest na stronie i czy działa prawidłowo, czy nie.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Bardzo dziękuję za odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy
Faktycznie nie mam żadnych kodów śledzących.
Jeśli mogę prosić jeszcze o poradę jak taki kod dodać do strony ???
Pozdrawiam.

Wschodząca Gwiazda
Instalacja kodu zależy od tego, co to za strona. Jeśli to strona oparta na np. WordPressie to najlepiej użyć do tego jakiejś wtyczki (żeby potem zmieniając skórkę nie usunąć przypadkiem kodu). Taka podstawowa to np. "Simple Universal Google Analytics". Ale wtyczek do WP obsługujących kod Google Analytics jest bardzo dużo.
W przypadku innych platform czasem wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu w konfiguracji Identyfikator śledzenia UA-XXXXX-Y. Swój Identyfikator śledzenia znajdziesz w Google Analytics np. w Administracja > Ustawienia usługi.
Natomiast najogólniej instalacja polega na umieszczeniu kodu śledzącego na każdej podstronie serwisu i kod ten można znaleźć po przejściu w Google Analytics na kartę Administracja w Informacje o śledzeniu > Kod śledzący. Zazwyczaj kod umieszcza się w pliku szablonu strony, chyba że strona składa się z oddzielnych plików .html - wówczas niestety trzeba go wstawić do każdego pliku. Kod należy umieścić przed znacznikiem zamykającym </head>
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Na koncie AdWords przejdź do zakładki Administracja w środkowej kolumnie Usługi masz Informacje o śledzeniu >> kod śledzenia

Screen Shot 05-12-16 at 11.48 AM.PNG
Będziesz musiał go skopiować i umieścić w kodzie strony w taki sposób, żeby kod był widoczny na wszystkich podstronach - jeśli nie mieliście do czynienia z kodem html czy php, to lepiej to zlecić programiście - administratorowi strony. Postępujcie zgodnie z instrukcją, czyli kod ma być umieszczony przed znacznikiem zamykającym </head>

Kod można umieścić z poziomu panelu administracyjnego strony - często jest taka możliwość, bądź trzeba to dokonać na plikach php.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Bardzo dziękuję za odpowiedź

Nowicjusz ✭ ✭
Bardzo dziękuję za odpowiedź.