Obecnie 288 forumowiczów jest online
Obecnie 288 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dane demograficzne - brak danych

Nowicjusz ✭

Witam,

już od jakiegoś czasu nie działają mi dane demograficzne. Kod został zmodyfikowany i uaktualniony na stronie, ustawienia GA też się zgadzają a cały czas wyskakuje mi taki o to komunikat:

"Niektóre dane w tym raporcie mogły zostać usunięte po zastosowaniu progu."

Czy możecie pomóc co z tym zrobić?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał P
września 2015

Dot.: Dane demograficzne - brak danych

Najlepszy Współtwórca
Wnioskuje, ze analizujesz bardzo wąski przedział czasowy lub masz na stronie bardzo mało ruchu przez co Google włączyło progi. Progi są stosowane, gdy dane z raportów mogą pozwolić wywnioskować cechy indywidualnego użytkownika (takie jak wiek, płeć czy zainteresowania).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał P
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Wnioskuje, ze analizujesz bardzo wąski przedział czasowy lub masz na stronie bardzo mało ruchu przez co Google włączyło progi. Progi są stosowane, gdy dane z raportów mogą pozwolić wywnioskować cechy indywidualnego użytkownika (takie jak wiek, płeć czy zainteresowania).

Nowicjusz ✭
OK to ja mam podobne pytanie. Po aktualizacji kodu Analiticsa oraz pokazaniu komunikatu "Niektóre dane w tym raporcie mogły zostać usunięte po zastosowaniu progu." , nastąpił znaczny spadek ilości ruchu na wizualizacji ścieżek sprzedaży. Jest to też może efekt włączenia progów?

Profesjonalista ✭

dokładnie tak jak pisze Maciek progi są stosowane w celu wykluczenia możliwości wywnioskowania cech indywidualnego użytkownika. W artykule pomocy jest napisane:

Jeśli raport zawiera dowolny z tych wymiarów (np. jako domyślny, dodatkowy lub część zastosowanego segmentu), to istnieje możliwość, że zostały zastosowane progi, które ograniczyły ilość danych uwzględnionych w raporcie.

Najlepszy Współtwórca
Dokladnie jest tak jak to jest opisane w artykule. Dane z Google nie powinny sluzyc do opisania/charakterystyki demograficznej "pojedynczej" osoby - stad to ograniczenie Emotikon: Mrugający