Obecnie 208 forumowiczów jest online
Obecnie 208 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

DANE DEMOGRAFICZNE W GOOGLE ANALYTICS

Student ✭ ✭ ✭

Czytałam, że są dostępne dane demograficzne w analytics- ale nie mogę nigdzie na koncie znaleźć. Czy ktoś wie, czy są dostępne już na wszystkich kontach i jeżeli tak to jak mogę je znaleźć?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: DANE DEMOGRAFICZNE W GOOGLE ANALYTICS

Najlepszy Współtwórca
Od momentu zmiany w kodzie ga.js na dc.js dopiero beda sie zbieraly dane od wieku, plci, zainteresowaniach itp.
Zadnych danych historycznych nie stracisz, nie beda one tylko zawierac powyzszych informacji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭ ✭ ✭

Już znalazłam, że: "Standardowo funkcja danych demograficznych jest niedostępna. Aby ją aktywować musisz przejść do: ADMINISTRATOR > USTAWIENIA > ŚLEDZENIE INFORMACJI. Tam wystarczy aktywować „wsparcie sieci reklamowej Google”. Po zaznaczeniu tej opcji zaktualizuje się kod śledzący, który trzeba na nowo wstawić na stronę www." przepraszam za zamieszanie- ale czy po aktualizacji kodu, dane historyczne będę normalnie dostępne na koncie? Korzystał już ktoś z tej aktualziacji kodu?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Od momentu zmiany w kodzie ga.js na dc.js dopiero beda sie zbieraly dane od wieku, plci, zainteresowaniach itp.
Zadnych danych historycznych nie stracisz, nie beda one tylko zawierac powyzszych informacji.

Student ✭ ✭ ✭

Bardzo dziękuję Ci za informacje. Czy korzystałeś może już z tych statystyk? czy rzeczywiście można uzyskać wartościowe dane? Ocziwście zdaję sobie sprawę, że to zależy od wielu czynników i od samej strony.

Najlepszy Współtwórca
Tak. Korzystam juz z tych funkcjonalnosci od jakiegos czasu. Bardzo pomagaja mi w tworzeniu list remarketingowych jak i samym doborze grupy docelowej w kampaniach Google AdWords w GDN Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
Nie mogę tego zaktualizować. Loguje się, wchodzę w administratora i nie ma żadnej takiej opcji ani w ustawieniach konta, ani ustawieniach usługi, ani w śledzenie informacji. Mogliby aktualizować plik z pomocą tak samo często jak witrynę...

Student ✭ ✭ ✭

martin   nie masz  tego ? http://prntscr.com/2ejti8

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca