Obecnie 191 forumowiczów jest online
Obecnie 191 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy w ostatnim czasie zmieniła się metodologia zliczania wizyt?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Od 8 marca na kanałach google cpc oraz organic notuję 70% mnij wizyt, przy niezmienionych pozostałych parametrach. Nie wiem o co chodzi. Nie dotyczy to wejśc bezpośrednich. w przypadku AdWords nie zmieniły się w tym czasie ani reklamy ani stawki, co więcej klikalność jest ta sama, współczynnik odrzuceń ten sam, % nowych wizyt również.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Czy w ostatnim czasie zmieniła się metodologia zliczania wizyt?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Blad systemu polegal na tym, ze wydluzyla sie ilosc znakow wchodzacych w sklad parametru GCLID, na co Google Analytics nie byl gotowy, ale teraz juz wszystko jest dobrze. Dlugosc GCLID zostala wydluzona dla sledzenia m.in. konwersji offline. To nie jest chyba ten sam problem co u latki, poniewaz odnotowal rowniez spadek ruchu z organic.

Wydaje mi sie, ze to moze miec cos zwiazanego ze zmianami po stronie Google Analytics Universal. 

Latki jaka wersje Google Analytics masz u siebie zainstalowana? Mozesz podac URL?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Magister ✭ ✭ ✭
Podbijam temat i proszę o poradę specjalistów od Analytics.

Wiem, że niektóre konta miały w marcu problemy z naliczaniem wizyt z CPC i był to błąd systemu, który został naprawiony w tym tygodniu. Nie mogę jednak zagwarantować, że to właśnie ten przypadek.

Pozdrawiam serdecznie,
KarolinaP
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Blad systemu polegal na tym, ze wydluzyla sie ilosc znakow wchodzacych w sklad parametru GCLID, na co Google Analytics nie byl gotowy, ale teraz juz wszystko jest dobrze. Dlugosc GCLID zostala wydluzona dla sledzenia m.in. konwersji offline. To nie jest chyba ten sam problem co u latki, poniewaz odnotowal rowniez spadek ruchu z organic.

Wydaje mi sie, ze to moze miec cos zwiazanego ze zmianami po stronie Google Analytics Universal. 

Latki jaka wersje Google Analytics masz u siebie zainstalowana? Mozesz podac URL?