AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 251 forumowiczów jest online
Obecnie 251 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy mogę śledzić danego klienta

Nowicjusz ✭

Witam was serdecznie. Mam problem, a mianowicie mam baner reklamowy przekierowujący na pewnej stronie do mojego sklepu internetowego. Lecz spora część użytkowników np klika w baner przechodzi do sklepu i wychodzi a np zakupy robi za kilka dni. Czy mogę jakoś śledzić tego użytkownika tzn że on np kiedyś przeszedł przez ten baner i dopiero po czasie zrobił zakupy? Z góry dziękuję wam za pomoc

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Lukasz M
października 2015

Dot.: Czy mogę śledzić danego klienta

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Wszystkie te odpowiedzi powinny Ci pomóc. Ja z góry założyłem że ten link masz otagowany więc o tym nie wspominałem.
A tak podsumowując powyższe odpowiedzi to jeżeli w Analytics zmienisz model atrybucji na "Pierwsza interakcja" to konwersje będziesz miał zaliczane do źródła z którego pochodził pierwszy kontakt ze stroną.
Jeżeli tego nie zrobisz (co też jest dobrym rozwiązaniem) konwersje będziesz miał zaliczane do ostatniego kliknięcia niebezpośredniego i wtedy patrzysz sobie w konwersje wspomagane i widzisz dla których konwersji ten baner pojawił się po drodze ale nie był tym ostatnim kliknięciem niebezpośrednim.

P.S.

Jak się rozpisałem to jeszcze wytłumaczę te kliknięcia niebezpośrednie:

1. wchodzi ktoś na stronę przez ten baner - kliknięcie/wejście niebezpośrednie
  2. zapamiętał Twoją markę więc wpisuje nazwę w wyszukiwarkę - kliknięcie/wejście niebezpośrednie
  3. zapamiętał adres strony i go wpisuje / dodał adres do zakładek i klika w zakładkę - to już kliknięcia/wejścia bezpośrednie

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Nowicjusz ✭
Podpowie Pan który model wybrać, bo nie bardzo to rozumiem ;/

Magister ✭
Otaguj link dobrze link na tym banerze (UTM) a później sprawdzaj konwersje wspomagane w Analytics (Konwersje->Ścieżki wielokanałowe->Konwersje wspomagane). Możesz wybrać wymiary tak aby wyświetlić wartość konwersji które były wspomagane przez to źródło.

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Łukasz tak jak wspomniał Bartek. Otaguj link banera. Tu masz pomocny link do tworzenia adresów otagowanych https://support.google.com/analytics/answer/1033867?hl=pl .  

Wygeneruje Ci się specjalny adres np.

www.strona-docelowa.pl/?utm_source=strona_reklamowa&utm_medium=baner&utm_campaign=baner_specjalny

Jak widzisz mamy źródło, medium i nazwa kampanii. To wszystko pojawi Ci się w raportach w GA i będziesz mógł zobaczyć ile masz konwersji ze swojego banera ( kampanii). Adaśko

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Lukasz M
października 2015

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Wszystkie te odpowiedzi powinny Ci pomóc. Ja z góry założyłem że ten link masz otagowany więc o tym nie wspominałem.
A tak podsumowując powyższe odpowiedzi to jeżeli w Analytics zmienisz model atrybucji na "Pierwsza interakcja" to konwersje będziesz miał zaliczane do źródła z którego pochodził pierwszy kontakt ze stroną.
Jeżeli tego nie zrobisz (co też jest dobrym rozwiązaniem) konwersje będziesz miał zaliczane do ostatniego kliknięcia niebezpośredniego i wtedy patrzysz sobie w konwersje wspomagane i widzisz dla których konwersji ten baner pojawił się po drodze ale nie był tym ostatnim kliknięciem niebezpośrednim.

P.S.

Jak się rozpisałem to jeszcze wytłumaczę te kliknięcia niebezpośrednie:

1. wchodzi ktoś na stronę przez ten baner - kliknięcie/wejście niebezpośrednie
  2. zapamiętał Twoją markę więc wpisuje nazwę w wyszukiwarkę - kliknięcie/wejście niebezpośrednie
  3. zapamiętał adres strony i go wpisuje / dodał adres do zakładek i klika w zakładkę - to już kliknięcia/wejścia bezpośrednie

Nowicjusz ✭
Dziękuję za pomoc, lecz czy mógłby mi ktoś wyjaśnić krok po kroku co mam wpisać w tym kreatorze url w medium źródle itp tak normalnymi słowami bo nie potrafię tego ogarnąć i co później zrobić z tym linkiem

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Krok pierwszy:
URL witryny to adres na który jest kierowany internauta po kliknięciu w baner

Krok drugi:
Źródło kampanii
Tu wpisz adres strony na której zamieszczony jest baner
------------------------
Medium kampanii
Tu wpisz słowo baner
--------------------------
Treść kampanii
Jeżeli masz 2 różne kreacje baneru to możesz to opisać aby wiedzieć która wersja lepiej konwertuje
------------------------------------
Nazwa kampanii (utm_campaign)
Jeżeli baner reklamuje promocję walentynkową to wpisz walentynki

Nowicjusz ✭
Bardzo dziękuję Emotikon: Szczęśliwy a co tym wygenerowanym linkiem zrobić?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

To jest adres który ma się otworzyć po kliknięciu w baner. Zawiera on faktyczny adres strony który sam wprowadziłeś wraz z kilkoma dodatkami. 

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

link należy podpiąć pod banner (w twoim przypadku) - ten link pomoże Ci śledzić skąd dokładnie przychodzili ludzie klikający ten banner... te elementy które dodawałeś do hiperłącza to tzw. tagowanie.

Więcej o ręcznym tagowaniu poczytaj tutaj.

Dominik Myślak