Obecnie 247 forumowiczów jest online
Obecnie 247 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy ktoś spotkał się z problemem znikających wykresów w Analytics?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Witam, mam taki problem...

Po wejściu na Google Analytics i wybraniu np ruchu organicznego znika mi wykres i już wszystkie dane nie pokazują wykresu, wcześniej miałem też problem z ucinaniem wykresu z prawej strony, czy ktoś spotkał się z podobnymi problemami? 

Teraz zauważyłem, że problem braku wykresów pojawia się gdy ustawię większy zakres danych np od roku 2011.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Czy ktoś spotkał się z problemem znikających wykresów w Analytic

Student ✭ ✭ ✭
Z problemem znikania wykresów sie nie spotkałem, ale ucinanie wykresu po prawej stronie (w zalezności od ram czasowych) od 4-6 tygodni to norma na większości kont.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Student ✭ ✭ ✭
Z problemem znikania wykresów sie nie spotkałem, ale ucinanie wykresu po prawej stronie (w zalezności od ram czasowych) od 4-6 tygodni to norma na większości kont.

Student ✭ ✭
Hej Łukasz

Ja również nie spotkałam się z takim problemem, ale tak myślę, że skoro występuje Ci on po wybraniu większego zakresu danych to może być to związane z Limitem Google Analytics. Google daje gwarancję dostępności danych przez 25 miesięcy, później dane mogą zniknąć lub się nieprawidłowo wyświetlać.(aczkolwiek w praktyce są dostępne znacznie dłużej).

Najlepszy Współtwórca
Czysciles ciastka?
O jakim raporcie ruchu organicznego piszesz? Chodzi o dane z Google Webmaster Tools?

Najlepszy Współtwórca
Ania,

To nie jest tak, że dane po 25 miesiącach znikają w niepamięć tylko mogą być nie kompletne.

Student ✭ ✭
Mniej więcej Maćku to miałam na myśli ale źle się wyraziłam. Dziękuje za poprawienie i czujnośćEmotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭ ✭
Czyściłem wszystko co można, wygląda to jakby było niezależne od mojego komputera, bo teraz przeszło w mniej denerwującą formę, tzn nie wyświetla się wykres jak ustawię zakres kilku lat ale tylko dni, wyświetla za to normalnie przy ustawieniach tygodniowo i miesięcznie.

Chodzi o standardowy raport organiczny w Analytics->Pozyskiwanie->Słowa kluczowe->Bezpłatne

Drugi, mniejszy problem z ucinaniem wykresu okresowo przechodzi w sytuację w której wykres nie dochodzi do końca ekranu.

Student ✭ ✭ ✭

Bug UI

Zabawne, że wykres skraca się proporcjonalnie do wzrostu rozpiętości czasowej badanego okresu.

ScreenShot036.jpg

ScreenShot035.jpg

Najlepszy Współtwórca
Maciek już dzisiaj w dwóch wątkach pisał o rozdzielczości i wielkościach czcionek, które mogą tak działać.
Dominik Myślak