Obecnie 266 forumowiczów jest online
Obecnie 266 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy ktos korzystał już z Merchent Center

Nowicjusz ✭

Czy ktos korzystał już z Merchent Center - Excel. Próbuje zapisać produkty w tabeli. Cały czas wyskakuje mi błąd. Czy ktoś mógłby podesłać przykład jak wpisywać?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dominika K
września 2015

Dot.: Czy ktos korzystał już z Merchent Center

Najlepszy Współtwórca

Cześć Dominiko... zacząłem używać i na początku miałem spore problemy z plikiem xml. Moje spostrzeżenia znajdziesz tutaj i tutaj.

Natomiast napisz tutaj jaki błąd wyskakuje Tobie. To będzie spora wytyczna do tego co uzupełniasz w pliku.

Ja miałem problem z plikiem - ze wzorem pliku  

poczytaj również o zasadach i specyfikacją pliku z produktami.

Natomiast mimo, że w specyfikacji napisane jest, że można stosować polskie oznaczenia to one również wyrzucały błąd. Stosowałem nazwy kolumn po angielsku i po angielsku również oznaczenia stanu danego produktu.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dominika K
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Cześć Dominiko... zacząłem używać i na początku miałem spore problemy z plikiem xml. Moje spostrzeżenia znajdziesz tutaj i tutaj.

Natomiast napisz tutaj jaki błąd wyskakuje Tobie. To będzie spora wytyczna do tego co uzupełniasz w pliku.

Ja miałem problem z plikiem - ze wzorem pliku  

poczytaj również o zasadach i specyfikacją pliku z produktami.

Natomiast mimo, że w specyfikacji napisane jest, że można stosować polskie oznaczenia to one również wyrzucały błąd. Stosowałem nazwy kolumn po angielsku i po angielsku również oznaczenia stanu danego produktu.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
dziękuje za informacje. Tak faktycznie tworząc w txt plik wpisywałam po Polsku atrybuty i dane.
Sprawdzę czy wyskoczą jeszcze inne błędy. Pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca
twórz wszystko w xls a później zapisz jako txt rozdzielony tabulatorami.

Natomiast kolumny pozostaw po angielsku i np. stan magazynowy (in stock) i rodzaj (new itp) po angielsku... Jeśli opis produktu skopiujesz ze strony www, a na stronie te elementy były rozdzielone akapitami <p> to w pliku xls rozrzuci Ci to jako enter i po zapisaniu do txt i wgraniu do merchant center system będzie widział np. nie 3 produkty tylko 10 - przez zbędne akapity. Opis produktu zalecam wpisywać jako ciąg, czyli zdanie po zdaniu bez entera.

Jeśli nadal będą wyskakiwały błędy to wklej główne sugestie z listy błędów - pomożemy.
Dominik Myślak