Obecnie 197 forumowiczów jest online
Obecnie 197 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy da się sprawdzić w GA słowa kluczowe powodujące konwersję ?

Student ✭ ✭

Witajcie

Mam do was pytanko takiej natury. Czy można (jakkolwiek: płatnie, bezpłatnie) sprawdzić jakie słowa powodują konwersję, ale w ruchu organicznym? O ile z Adwords sprawa jest prosta to z ruchem organicznym już nie do końca (przynajmniej dla mnieEmotikon: Szczęśliwy) Czy możecie mi coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam

Ania

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna B
września 2015

Dot.: Czy da się sprawdzić w GA słowa kluczowe powodujące konwersję ?

Student ✭ ✭ ✭
Niestety od pewngeo czasu mamy jedno słowo z bezpłatnych wyników wyszukiwania: (not provided). Trzeba spojrzeć na sprawę trochę inaczej - kupują nie słowa kluczowe a użytkownicy.

Analizując użytkowników, którzy przychodzą z wyników organicznych (strony docelowe, ich kolejne kroki po wejściu na stronę) możesz odczytać ich intencje zakupowe, moment na ścieżce decyzyjnej i w przybliżeniu grupę słów, jakie mogli wpisać ("komputery" vs. "laptop xxx 13 cali kraków tanio" ).

Maciej Lewiński opisał to dobrze tutaj: http://www.slideshare.net/lewin/not-provided-po-mojemu
Michał Bryś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna B
września 2015

Dot.: Czy da się sprawdzić w GA słowa kluczowe powodujące konwersję ?

Student ✭ ✭ ✭
Niestety od pewngeo czasu mamy jedno słowo z bezpłatnych wyników wyszukiwania: (not provided). Trzeba spojrzeć na sprawę trochę inaczej - kupują nie słowa kluczowe a użytkownicy.

Analizując użytkowników, którzy przychodzą z wyników organicznych (strony docelowe, ich kolejne kroki po wejściu na stronę) możesz odczytać ich intencje zakupowe, moment na ścieżce decyzyjnej i w przybliżeniu grupę słów, jakie mogli wpisać ("komputery" vs. "laptop xxx 13 cali kraków tanio" ).

Maciej Lewiński opisał to dobrze tutaj: http://www.slideshare.net/lewin/not-provided-po-mojemu
Michał Bryś