Obecnie 149 forumowiczów jest online
Obecnie 149 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy certyfikat SSL DV jest wystarczający dla e-commerce?

Student ✭

Witam,

po wygaśnięciu certyfikatów ssl na domenach, m.in.: alkotester.pl, chcemy zakupić nowe i tutaj pada pytanie czy dla Google wystarczające będzie zakupienie certyfikatu ssl DV - domain validation? Czy pokusić się jednak o np. certyfikat na poziomie OV?

Czy w kwestii pozycjonowania i bezpieczeństwa użytkowników google bardziej przychylnie patrzy na wyższe poziomy zabezpieczeń (OV i EV)? Czy jednak kupowanie wersji OV i EV jest bez sensu dla niewielkich sklepów internetowych?

Jeśli ktoś może odpowiedzieć na to pytanie lub/i podzielić się własnym doświadczeniem w tej kwestii,  to będę bardzo wdzięczna Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam!

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paulina P
maja 2017

Wschodząca Gwiazda

Jakikolwiek SSL będzie dla Google ok. Pozdrawiam Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭

Jakby ktoś szukał informacji, to oficjalna odpowiedź supportu google'a, którą otrzymałam "

Witam serdecznie,

Nasz dział techniczny nie znam się na rodzajach zabezpieczeń SSL dostępnych na rynku, poniżej przesyłam artykuł pomocniczy:

Pozdrawiam

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paulina P
maja 2017

Wschodząca Gwiazda

Jakikolwiek SSL będzie dla Google ok. Pozdrawiam Adaśko

Wschodząca Gwiazda

Dla Google każdy będzie ok, bo chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo danych.

Natomiast z punktu widzenia klienta sklepu wydaje mi się, że wyświetlenie nazwy firmy w pasku adresu na pewno podnosi prestiż i może zwiększać poczucie bezpieczeństwa i większe zaufanie, a to z kolei może się przyczynić do poprawy współczynnika konwersji.

Koszt certyfikatu EV nie jest aż taki absurdalnie duży więc może warto się pokusić, jeśli sklep działa już prężnie i generuje przychody.

Warto zwrócić uwagę, że wszystkie (albo większość) znanych marek posiada certyfikat EV więc myślę, że coś w tym jest Emotikon: Szczęśliwy

Natomiast do OV zamiast DV chyba nie ma co dokładać, bo nie ma to jakichś widocznych rezultatów poza tym, że jakby ktoś chciał zweryfikować certyfikat to będzie tam widniała nazwa firmy.

Tomasz Ciepłucha