Obecnie 145 forumowiczów jest online
Obecnie 145 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czas rzeczywisty - problem

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

mam problem z aktywnymi użytkownikami na stronie - niestety, nie wyświetlają się. Jednak w ogólnych użytkownikach są oni "zliczani". Czy ktoś ma pomysł co może się dziać? Dodam, że nic nie zmieniałam w ustawieniach GA. 
Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Agnieszka S
październik

Najlepszy Współtwórca

Na to wygląda, że wszystko powinno być ok.

Poczekaj do dnia jutrzejszego i zobacz w raportach z ostatnich 7 dni jak bardzo różniła się liczba odwiedzin w dniu dzisiejszym w porównaniu z poprzednimi 6 dniami.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Czas rzeczywisty - problem [TEMAT NIEAKTUALNY]

Najlepszy Współtwórca

Agnieszka nie kasuj wiadomości. To forum, gdzie pomagamy sobie nawzajem, ale i inni użytkownicy mogą w przyszłości posiłkować się naszymi radami.

Co było powodem problemu? Może ktoś przez przypadek usunął kod GA?

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Kod GA jest OK - dlatego jestem tak zdziwiona, że nagle użytkownicy przestali się wyświetlać.

Najlepszy Współtwórca

Poprawiłaś temat jako nie aktualne. Czy poradziłaś sobie z problemem, czy nadal go masz?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Sprawa jest dość złożona (myślałam, że już po kłopocie stąd zmiana w temacie) - niestety "Real" pokazuje mi część użytkowników - nie wszystkich...

Najlepszy Współtwórca

Nie masz w tym widoku ustawionych jakiś filtrów?

Dominik Myślak

Dot.: Czas rzeczywisty - problem

Nowicjusz ✭ ✭

Nic - żadnego filtra...

no-filter.jpg

Najlepszy Współtwórca

Ale screen nie pokazuje tego Emotikon: Szczęśliwy  to ogólny widok w raporcie, a ja pytałem o widok w konkretnej usłudze - Administracja.

Kolejna sprawa to może przestaliście się gdzieś reklamować i stąd brak ruchu?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Myślałam, że chodzi o filtr, który sobie dodaje w Czasie Rzeczywistym, żeby widzieć tylko tych, których aktualnie chcę - to pokazuje screen. Prosiłabym o dokładną informację gdzie miałabym to sprawdzić bo nie do końca rozumiem (przepraszam ale mam swoje standardowe zakresy działań i GA nadal jest dla mnie pełen tajemnic). 

Mam na WP plugin Wordfence, który pokazuje, że obecnie są osoby na stronie - normalnie GA je pokazuje - dziś od rana nagle przestał. Uprzedzając - żadne pluginy lub aktualizacje WP nie były aktualizowane lub dodawane od 4 dni.

Najlepszy Współtwórca

Agnieszka skorzystaj z wtyczki Google Tag Assistance, którą sobie zainstalujesz na chrome. Sprawdź, czy strona faktycznie ma dobrze wdrożony kod Google analytics.

Po zainstalowaniu wtyczki po prawej stronie od adresu strony pojawi Ci się niebieska buźka. Kliknij ją a następnie Eneble i odśwież stronę - ponownie kliknij w buźkę i daj znać co pokazała wtyczka.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Wyświetla mi się zielona buźka i mój kod GA + inne szczegóły- czy któreś konkretnie mam Ci podesłać?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Agnieszka S
październik

Najlepszy Współtwórca

Na to wygląda, że wszystko powinno być ok.

Poczekaj do dnia jutrzejszego i zobacz w raportach z ostatnich 7 dni jak bardzo różniła się liczba odwiedzin w dniu dzisiejszym w porównaniu z poprzednimi 6 dniami.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Tak jak wspominałam - w odbiorcach (nie w "na żywo) od razu zlicza użytkowników - nie pokazuje mi jedynie widoku na żywo Emotikon: Szczęśliwy.

Dziękuję za poświęcony czas - mam nadzieję, że wszystko wkrótce wróci do normy.

Pozdrawiam!

Najlepszy Współtwórca

Miejmy nadzieję Emotikon: Mrugający

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

W raportach na żywo jako "Aktywni użytkownicy" wyświetlani są użytkownicy, którzy mieli aktywność w ciągu ostatnich 5 minut.

W związku z tym, jeżeli od ostatniej aktywności użytkownika na stronie minęło ponad 5 minut (bo np. czyta jakiś artykuł) to nie jest on już liczony jako aktywny. 

Ze zrzutu ekranu, jaki zamieściłaś, wynika, że wszystko jest w porządku bo wprawdzie pokazuje liczbę 0 jako liczbę aktywnych użytkowników, ale na wykresie obok widać, że ostatnia aktywność (odsłony) były ponad 10 minut temu.

Tomasz Ciepłucha