Obecnie 240 forumowiczów jest online
Obecnie 240 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Coraz większy Rozjazd danych GAdwords a GAnalytics

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

porównałem dane lipiec sierpień/ lipiec i widzę że Analytics przestał prawidłowo wyświetlać dane w porównaniu z GAdwords. Jest więc coraz większy rozjazd tych baz danych na pozycji kliki i wyświetlenia na domenie i różnica się nadal powiększa, wygląda jakby GAnalytics przestał zbierać dane od sierpnia (GAnalytics - Źródła danych/ Optymalizacja).

Czy mogę sam podjąć jakieś działania dla Analyticsa aby znwou wróciła spójność? Czy też ktoś może pomóc mi z z sapportu Googla?

Z góry dziękuję za pomoc.

Domena: sklep-colway.pl

Różnica poniżej:

kliki  wyświetlenia  
 AdWordsAnalyticswskaźnikAdWordsAnalyticswskaźnik
sierpień559400,0723498227080,077
lipiec3781640,43432167130410,405

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz S
września 2015

Dot.: Coraz większy Rozjazd danych GAdwords a GAnalytics

Najlepszy Współtwórca

Jeśli dobrze zrozumiałem Twój wpis to porównujesz calkowicie różne dane.

Kliknięcia AdWords możesz wyświetlić za pomocą Analytics (jeśli masz połączone prawidłowo konta) na dodatkowej zakładce "kliknięcia" przy przeglądaniu raportów kampanii AdWords. Znajdują się tam dane przesyłane bezpośrednio z Twojego konta AdWords. Porównać je możesz z danymi o kliknięciacjh z konta AdWords.

W zakladce Źródła danych/optymalizacja dostępne są dane ale nie AdWords lecz dane z Narzędzi dla Webmasterów. Dotyczą one ruchu organicznego a nie Google (cpc).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz S
września 2015

Dot.: Coraz większy Rozjazd danych GAdwords a GAnalytics

Najlepszy Współtwórca

Jeśli dobrze zrozumiałem Twój wpis to porównujesz calkowicie różne dane.

Kliknięcia AdWords możesz wyświetlić za pomocą Analytics (jeśli masz połączone prawidłowo konta) na dodatkowej zakładce "kliknięcia" przy przeglądaniu raportów kampanii AdWords. Znajdują się tam dane przesyłane bezpośrednio z Twojego konta AdWords. Porównać je możesz z danymi o kliknięciacjh z konta AdWords.

W zakladce Źródła danych/optymalizacja dostępne są dane ale nie AdWords lecz dane z Narzędzi dla Webmasterów. Dotyczą one ruchu organicznego a nie Google (cpc).