Obecnie 208 forumowiczów jest online
Obecnie 208 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Cofnięte uprawnienia do zarządzania użytkownikami

Nowicjusz ✭

Witam,

dziś podczas zmiany uprawnień dla użytkowników konta Analytics omyłkowo zostały cofnięte uprawnienia do zarządzania użytkownikami właścicielowi konta. Czy da się jakoś przywrócić te uprawnienia?

W tym momencie po wejściu w zakładkę "zarządzanie użytkownikami" wyświetla się komunikat "Nie masz wystarczających uprawnień, by modyfikować użytkowników na tym koncie."

Pozdrawiam,

Beata

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wentylacja B
listopad

Najlepszy Współtwórca

Probówałem z poziomu konta Google analytics dojść do numeru telefonu. Błędne koło, bo ciągłe kieruje mnie na https://support.google.com/adwords/answer/7217785?visit_id=1-636461756118696119-4005009196&rd=1

Zadzwoń na numer 800 702 380 i podaj 10 cyfrowy numer id konta AdWords. 

Potem wybierz, że sprawa dotyczy AdWords - nie ma już opcji wyboru analytics. Przedstaw problem konsultantowi.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Macie jeszcze na tym koncie administratora z pełnymi uprawnieniami? Należałoby się zalogować na takie dane administratora i przywrócić uprawnienia.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Niestety pozostali użytkownicy nie mają uprawnień do zarządzania. Są jakieś inne opcje?

Najlepszy Współtwórca

Spróbowaliście zadzwonić do supportu i porozmawiać o tym?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Jeszcze nie, miałam nadzieję, że da się to jakoś samodzielnie cofnąć. 

Najlepszy Współtwórca

Oni tam nie gryzą, a pomogą Emotikon: Szczęśliwy

Troszkę dziwna sytuacja, że mogliście z jakiegoś konta "zabrać" mu uprawnienia, a teraz nie możecie ich przywrócić.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Wg mnie to był jakiś błąd systemu. Zmieniałam uprawnienia konta jednego z użytkowników i po odebraniu mu uprawnień "zarządzanie użytkownikami" okazało się, że uprawnienia owszem zostały odebrane, ale mi (czyli administratorowi). Swoją drogą to ciekawe, że samemu sobie można odebrać uprawenienia Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca

Dlatego tym bardziej sugeruje telefon do supportu. 

Na pewno byłaś zalogowana na odpowiednie konto?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Tak, na 100% byłam na odpowiednim koncie.

Podpowiesz mi jak znaleźć numer klienta Google w nowej wersji Analyticsa? Wiem, że kiedyś pojawiał się nad adresem e-mail, teraz niestety tam go nie ma :/

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wentylacja B
listopad

Najlepszy Współtwórca

Probówałem z poziomu konta Google analytics dojść do numeru telefonu. Błędne koło, bo ciągłe kieruje mnie na https://support.google.com/adwords/answer/7217785?visit_id=1-636461756118696119-4005009196&rd=1

Zadzwoń na numer 800 702 380 i podaj 10 cyfrowy numer id konta AdWords. 

Potem wybierz, że sprawa dotyczy AdWords - nie ma już opcji wyboru analytics. Przedstaw problem konsultantowi.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dziękuję Emotikon: Szczęśliwy Tak zrobiłam i udało mi się dodzwonić. Teraz czekam na info z działu technicznego czy i jeśli tak, to w jaki sposób mogą przywrócić mi uprawnienia. Jeszcze raz dzięki! Emotikon: Szczęśliwy