Obecnie 233 forumowiczów jest online
Obecnie 233 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak wizualizacji ścieżek

Nowicjusz ✭ ✭

Dzień dobry,

co może być przyczyną braku wizualizacji ścieżek? Czy powodem może być to, że cele ze ścieżkami zostały ustawione dopiero tydzień temu?

Pozdrawiam

Karolina

Karolina
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Czy kod Google Analyticsa jest wdrożony poprawnie?

Czy były już jakieś konwersje przy których ustawione są ścieżki?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Wszystkie dane zbierają się poprawnie, e-commerce tracking też działa bez zarzutu. Dane sprzedażowe w porównaniu z CRM różnią się na poziomie 3-5%, więc jest ok. Tak - są już konwersje przy celu ze ścieżkami (i tylko one są widoczne na samym dole ścieżki, wszystkie poprzednie kroki są na poziomie 0; ścieżka dotyczy procesu zakupowego, od dodania do koszyka do strony thankyou).

Czy problem może być związany z tym, że pomiędzy checkoutem a thankyou page'em następuje przekierowanie do zewnętrznej bramki płatniczej?

Karolina

Najlepszy Współtwórca

Odpowiadając na ostatnie pytanie. To stwarza problem w postaci np. gubienia źródła (na poziomie usługi wykluczenia odesłań), ale poprzednie kroki powinnaś widzieć.

Zerknij jak zbudowana jest ta ścieżka, a dokładnie co macie przy celu konwersji: wyr. regularne, zaczyna się od...  przyjrzyj się potem poszczególnym ścieżkom i zobacz czy powyższa warunki nie mają wpływu.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Mam wybrane wyrażenia regularne. Wygląda to tak:

Destination: ^/checkout/thankyou

Step 1 Koszyk: ^/cart$ (Required)

Step 2 Checkout: ^/checkout$

Nie ukrywam, że dopiero zaczynam 'bawić się' wyrażeniami, ale filtrując sobie raporty, wyrażenia regularne wykorzystane w konfiguracji celu dopasowały adresy URL, na których mi zależy. 

Karolina

Najlepszy Współtwórca

a nie lepiej to zrobić na równa się?

Jeśli podstrony zawsze są

jako:

podstrona konwersji /checkout/thankyou

step 1 /cart

step 2 /checkout

i nie ma nić za nimi, to wpisz je po prostu bez wyrażenia regularnego i sprawdź czy działają ścieżki

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Podstrona konwersji po thankyou ma ID zamówienia :/

Karolina

Najlepszy Współtwórca

to zrób zaczyna się od /checkout/thankyou i sprawdź czy ścieżka zadziała po uzupełnieniu dalej

step 1 /cart

step 2 /checkout

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Użyłam wyrażenia, ponieważ chciałam uniknąć dublowania się danych w Step 2. Bo jeśli dam "Zaczyna się od" to czy w Step 2 nie wliczą mi się konwersje, które też rozpoczynają się od checkout? Czy być może wystarczy w podstronie konwersji podać tylko fragment URL od /thank you (bo myślałam, że trzeba podać całość URL od końca adresu głównej domeny?)?

Karolina