Obecnie 213 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak konwersji w Adwords

Student ✭ ✭ ✭

Witam, mam złączone konta Adwords<>Analytics, w Analyticie ustawione konwersje, zaimportowane w Adwords - i tutaj od 5 dni informacja - brak konwersji w ostanich 30 dniach (lub coś podobnego). W Analytics są oczywiście widoczne z kanału CPC.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Brak konwersji w Adwords

Wschodząca Gwiazda
Pierwsze konwersje z cpc też są od pierwszego dnia? Zazwyczaj import informacji z Analytics do Adwords trwa do 2 dni. Wiec dziś widziałbyś konwersie z soboty/niedzieli.
Jesteś pewny, że wszystko dobrze połączyłeś czyli zgodnie z instrukcją ?https://support.google.com/analytics/answer/1033961?hl=pl

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Pierwsze konwersje z cpc też są od pierwszego dnia? Zazwyczaj import informacji z Analytics do Adwords trwa do 2 dni. Wiec dziś widziałbyś konwersie z soboty/niedzieli.
Jesteś pewny, że wszystko dobrze połączyłeś czyli zgodnie z instrukcją ?https://support.google.com/analytics/answer/1033961?hl=pl

Student ✭ ✭ ✭
Łączę już nie pierwszy raz, a problem mam pierwszy raz, na dane czekam od zeszłego czwartku, wtedy były już pierwsze konwersje w GA z CPC, trochę długo...

Najlepszy Współtwórca
sprawdź czy nadal jest:

udostępnianie zasobów w analytics
automatyczne tagowanie - tak
połączony odpowiedni widok przy łączeniu kont

Jeśli nie tylko ty masz dostęp do analytics to może ktoś namieszał
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
a dane o współczynniku odrzuceń, liczbe stron na sesje itp masz pokazaną?
w analytics wszystkie dane z adwords pokazuja ci się, tak?

Student ✭ ✭ ✭
Tak, dane z analytics o współczynniku mam, ilość stron, czas etc. Pogotowie - wszystko mam jak wymieniłeś, tylko ja mam dostęp. I konwersji brak. Mimo, że jest ich pewna reprezentacyjna ilość a GA.

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli w zakładce narzędzia/konwersje zrobiłeś import z analytics, to musisz dzwonić do Google, bo to najwyraźniej jakiś błąd techniczny się wkradł.

Student ✭ ✭ ✭
Witam, mam dzisiaj konwersje, ale co ciekawe widoczne te sprzed 5 dni. Możliwe jest takie opóźnienie? Na części kont mam w zasadzie na bieżąco, pewnie z kilkugodzinnym opóźnieniem. A tutaj taki czas oczekiwania... Dzięki za pomoc.

Najlepszy Współtwórca
Wszystko jest mozliwe Emotikon: Mrugający
U mnie raportuja sie konwersje czasem 72h.

Student ✭ ✭ ✭
I tak też jest, idą z dużym opóźnieniem, może się poprawiEmotikon: Smutny