Obecnie 253 forumowiczów jest online
Obecnie 253 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak danych z kampanii PLA w GA

Nowicjusz ✭

Jak w tytule "Brak danych z kampanii PLA w GA".

Mam spięte konta AdWords/Analytics/GMC.

W raportach GA brak danych odnośnie czasów/odrzuceń/e-commerce. Pozostałe o kliknięciach/koszcie zaciągnięte z AdWords są dostępne.

Na innych kontach widzę te dane... w czym problem?

prz.png

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Brak danych z kampanii PLA w GA

Nowicjusz ✭
Hej,

Prawdopodobnie występuje przekierowanie w pliku produktowym. Skopiuj link z produktu który masz w feed, i wklej go do przeglądarki a następnie porównaj adresy URL, z tym samym produktem na stronie.

Jeżeli zauważysz, że adres jest inny to trzeba będzie poprawić feed (usunąć przekierowanie).

Pozdrawiam,
Patrycja

Dot.: Brak danych z kampanii PLA w GA

Wschodząca Gwiazda
Sprawdź jaki jest identyfikator usługi (UA-XXXXXX-Y) w tym widoku Analytics, na którym nie masz tych danych i następnie sprawdź czy ten identyfikator występuje na stronie internetowej sklepu (np. za pomocą wtyczki Tag Assistant).
Brak danych dot. sesji i zachowań w raportach AdWords przy istniejących danych o kampaniach zazwyczaj świadczy o tym, że jesteś na niewłaściwym koncie/usłudze Google Analytics, albo kod Google Analytics w ogóle nie jest zainstalowany na stronie lub nie działa prawidłowo. Jeśli jednak w raportach Pozyskiwanie > Cały Ruch > Kanały masz wiarygodnie wyglądające dane to raczej jest ten pierwszy problem.
Krótko mówiąc - kona połączyłeś, tylko prawdopodobnie niewłaściwe.
Tomasz Ciepłucha

Brak danych z kampanii PLA w GA

Nowicjusz ✭

Hej, czy udało się rozwiązać problem?

U mnie to samo czyli gclid jest przekazywany w URL pomimo kilku przekierowań, są dane o kosztach, kewywords i inne pobrane a AdWords ale brak linku z metrykami Analitycs jak sesje i E-commerce. 

Kampanie są trackowane utm oraz gclid. 

Połączenie kont GA i AW rzecz jasna jest.

Pozdrawiam,

Maciej