Obecnie 222 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak danych w raporcie

Nowicjusz ✭
Cześć!
Mój problem dotyczy braku danych dla raportu Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO) (zarówno zapytań jak i stron docelowych). Tam, gdzie zazwyczaj miałam sporą ilość przydatnych dla mnie danych widnieje napis "Brak danych dla tego widoku.". Jest to o tyle dziwne, że jeszcze miesiąc temu korzystałam z tego raportu bez problemów. Archiwalnych danych również nie wyświetla. Co więcej, dane tego raportu dla innej witryny wyświetlają się poprawnie.

Czy ktoś mi może pomóc w ustaleniu, co jest przyczyną braku danych?

Z góry dziękuję  i pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: Brak danych w raporcie

Wschodząca Gwiazda
Rozumiem, że witryna w SC jest poprawnie zweryfikowana.
W takim razie sprawdź, czy patrzysz na właściwą domenę - domena z www i bez www są traktowanej inaczej i może być tak, że dla jednej będą dane, a dla drugiej nie.
Sprawdź w wyszukiwarce Google jak zaindeksowana jest Twoja domena używając poleceń info:nazwadomeny.pl oraz site:nazwadomeny.pl
Przejrzyj w SC również inne zakładki w szczególności Indeks Google > Stan indeksowania.

Możesz szukać również pomocy na forum Google dla webmasterów:
https://productforums.google.com/forum/#!forum/webmaster-pl
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Czy po zalogowaniu do Google Search Console i wejściu do Ruch związany z wyszukiwaniem > Analityka wyszukiwania również widzisz ten sam komunikat?
https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Tak, konta mam połączone. Wcześniej też to działało poprawnie i dopiero dziś napotkałam komunikat o braku danych.

Wschodząca Gwiazda
Chodzi mi o to, czy jak się zalogujesz bezpośrednio do Google Search Console to czy tam widzisz dane, czy też ich nie ma?
Może wystąpił jakiś problem z weryfikacją własności w Search Console.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Po zalogowaniu do Google SC też nie mam danych

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Wschodząca Gwiazda
Rozumiem, że witryna w SC jest poprawnie zweryfikowana.
W takim razie sprawdź, czy patrzysz na właściwą domenę - domena z www i bez www są traktowanej inaczej i może być tak, że dla jednej będą dane, a dla drugiej nie.
Sprawdź w wyszukiwarce Google jak zaindeksowana jest Twoja domena używając poleceń info:nazwadomeny.pl oraz site:nazwadomeny.pl
Przejrzyj w SC również inne zakładki w szczególności Indeks Google > Stan indeksowania.

Możesz szukać również pomocy na forum Google dla webmasterów:
https://productforums.google.com/forum/#!forum/webmaster-pl
Tomasz Ciepłucha