Obecnie 211 forumowiczów jest online
Obecnie 211 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Błędne wyniki sprzedaży w kampanii produktowej

Nowicjusz ✭ ✭

Prowadzę na adwords kampanie produktową i śledzę sprzedaż w Analytics. Mam takie problemy 

Po pierwsze w panelu IAI mam więcej produktów oznaczonych jako sprzedaż z google zakupy niż w Analytics ale to może być sprawa innych algorytmów zliczających pochodzenie zamówienia. Jeśli ktoś miał podobne w IAI nich potwierdzi. 

Po drugie Analytics pokazuje mi że dzięki adwords sprzedałem produkt, który w moim sklepie nie sprzedał się od stycznia (kampania ruszyła w połowie marca). Wszystkie połączenia Analytics z adwords są poprawne sprawdzone przez konsultanta z google. Sama kampania też była sprawdzana przez konsultanta i wszystko było ok. 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Co do tej różnej ilości zakupów, to czy czasem nie masz płatności typu payu itp.? Czy masz w analytics dodane te domeny do listy wykluczających stron odsyłających?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Mam płatność z IAI więc nie jest to odsyłanie na inną stronę w celu zapłaty. Czy ich nie mogę dodać do wykluczających 

Najlepszy Współtwórca

Ja sprawdzałeś w GA sprzedany produkt, który nie był sprzedany?

Nowicjusz ✭ ✭

W kampaniach widzę ID produktu i tam mi właśnie pokazało że sprzedał się produkt, który nie sprzedał się na sklepie od stycznia.