Obecnie 293 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Android - błąd GA

Nowicjusz ✭

Od wczoraj występuje u mnie błąd tak jak na zrzucie (Nexus 7). Powoduje, że nie da się "normalnie" przeglądać żadnych raportów / opcji itp - w niektórych opcjach nie da się nawet skrolować okna w prawo, przez co część indormacji nie jest dostępna. W mobilnym Chromie nie działa opcja "prześlij opinię" a więc opisuję problem na tym forum - może ktoś z władnych pochyli się nad tym.  Sprawdziłem na 2 różnych przeglądarkach (Chrome i Opera) i błąd występuje niezależnie. Zatem nie jest to błąd przeglądarki tylko kodu GA. Wiem że istnieje dedykowana apka ale wolę używać wersji przeglądrkowej.

Screenshot_2014-07-11-22-21-39.png

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Android - błąd GA

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

W podobnym przypadku rozwiazanie cytowane stad pomoglo https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Zw%C4%99%C5%BCony-ekran-g%... wciaz obstawiam niska rozdzielczosc lub powiekszenie systemowe zawartosc ekranu na wskazanym urzadzeniu. Problem tkwi w ustawieniach urzadzenia. Sprobuj zmniejszyc czcionke systemowa.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Nowicjusz ✭
dodam że wyczyszczenie danych przeglądarki / reset urządzenie nic nie daje

Najlepszy Współtwórca
Problem wystepuje tylko na niskich rozdzielczosciach lub przy powiekszeniu np. czcionki z poziomu przegladarki.
Sprobuj zmniejszyc rozmiar czcionek po stronie przegladarki i zobaczysz caly ekran.

Tutaj była podobna sytuacja:
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Zw%C4%99%C5%BCony-ekran-g%...

Nowicjusz ✭
sorki że po takim czasie ale nie zauważyłem powiadomienia o odpowiedzi.
Generalnie tak jak pisałem problem występuje na urządzeniu Google Nexus 7 II (android).
Nie sądzę aby rozdzielczość tego urządzenia 1280 x 800 była zbyt mała. W mobilnym Chrome nie ma opcji powiększania fontów. Także proponowane przez Ciebie rozwiazanie jest niewykonalne. Powiększanie / zmniejaszanie ekranu nic nie daje.

Student ✭ ✭
Akurat widziałem działający raport na tym urządzeniu więc się da. Pytanie tylko jak - nasuwa mi się:
- inna przeglądarka?
- masz wszelkie aktualizacje?
Krzysztof Marzec
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

W podobnym przypadku rozwiazanie cytowane stad pomoglo https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Zw%C4%99%C5%BCony-ekran-g%... wciaz obstawiam niska rozdzielczosc lub powiekszenie systemowe zawartosc ekranu na wskazanym urzadzeniu. Problem tkwi w ustawieniach urzadzenia. Sprobuj zmniejszyc czcionke systemowa.

Nowicjusz ✭
Przez długi czas (prawie rok) było ok aż do pewnego dnia. Próbowałem na operze - to samo, próbowałem na różnych kontach też jest źle. Czyściłem kesz chroma + restart . Zmienałem wielkość fontu systemowego (na + i -) dalej jest nie tak. System najnowszy, wersja przeglądarki też. Pozostał mi tylko reset do ustawień fabrycznych ale jakoś nie mam czasu na zabawę w konfigurację od nowa.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

co ciekawe w GA na kompie stacjonarnym (wysoka rozdzielczość, monitor 24'') na samym dole strony też pojawia poziomy scrolbar. Nie ma ograniczenia wyświetlanego obrazu tak jak na adnroidzie ale pasek jest. Ten pasek nic nie przesuwa - no może ze 5px w lewo i w prawo. Powiększanie / pomniejszanie nic nie daje nawet powiększenie do dolnej granicy 25% nie powoduje zniknięcia paska! Tak samo nic nie daje zmiana rozmiaru fonta

Nowicjusz ✭
mhhhh.. przyjrzałem się dokładniej i problem na stacjonarce występuje tylko na panelach informacyjnych, które sam utworzyłem. Na standardowych dolnego scroblara nie ma. Może te moje panele powodują jakieś anomalie