Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Analytisc błędne wyświetlanie informacji po połączeniu z AdWords

Nowicjusz ✭

Witam,

Prowadzę kampanię w wyszukiwarce oraz na YouTube, Sprawdzając w analyticsie statystyki zauważyłem dosyć dziwną rzecz. Statystyki kampanii w wyszukiwarce dobrze się zapisują. Natomiast kampanii wideo już nie. Mam np. 4 kinięcia i 0 sesji. W polu (not set) mam 0 kliknięć i 8 sesji. Czy jest to możliwe, że Google analytics źle sczytuje dane? Czy miał ktoś już taki problem?

Odpowiedź eksperta 5verified_user

Dot.: Analytisc błędne wyświetlanie informacji po połączeniu z AdWords

Profesjonalista ✭ ✭ ✭
Cześć Robert Emotikon: Szczęśliwy Może wrzuć jakieś screeny to będzie łatwiej rozszyfrować intencję pytacza...? Emotikon: Mrugający
________
Booguś

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli chodzi o pozycję (not set) to mogą to być kliknięcia z narzędzia podglądu i diagnostyki reklam, gdzie parametr gclid jest ustawiany na wartość "test".
Ponieważ AdWords nie może powiązać wartości tego parametru z żadną kampanią to widzimy (not set) i dlatego 0 kliknięć (bo nie było faktycznych klików w reklamy, ale były sesje). Więc nie ma to jako tako związku z kampaniami wideo.
Natomiast co do rozbieżności w ilościach kliknięć i sesji w kampaniach wideo to na pewno zainteresuje Cię ten fragment z pomocy:
"W raporcie Kampanie wideo może też pojawić się duża rozbieżność między kliknięciami witryny (które nie są podstawą do naliczania przychodu) a sesjami widocznymi w innych raportach AdWords. Reklamy wideo typu TrueView są bardziej skupione na marce niż reklamy w wyszukiwarce i często generują tyle samo pośrednich co bezpośrednich odwiedzin w witrynie. Dlatego zalecamy sprawdzenie innych danych konwersji poza kliknięciami witryny i sesjami."
https://support.google.com/analytics/answer/3517822?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Tomku, od kiedy klikniecia w reklamy z poziomu Narzedzia podgladu i diagnostyki reklam powoduja otwarcie strony?

Wschodząca Gwiazda
Zadałbym pytanie raczej od kiedy tak nie jest, bo na pewno tak było, że klikając własną reklamę z poziomu poglądu i diagnostyki otwierała się strona docelowa reklamy i do adresu był dołączany parametr gclid=test
Ale jak to w AdWords wiele rzeczy ulega zmienia.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Poniżej link do posta (z końca zeszłego roku), gdzie ktoś pisze o tym "odkryciu": 
https://www.reddit.com/r/PPC/comments/3sp6ry/has_anyone_ever_tried_this/

"When your ad appears in the preview tool and you click on it, there is an info box that pops up and says this is a test URL and you wont be charged for a click. The only thing that changed in the URL was the addition of ?gclid=test at the end."

Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca

Panowie idźcie na piwo.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Domink prawidłowa odpowiedź to : Panowie chodźmy na piwo :-) .

Wschodząca Gwiazda
Robert, jakich reklam (konkretnych formatów) używasz w kampanii wideo?

Wschodząca Gwiazda
Dziwna sprawa. Nigdy (a testowałam wiele razy reklamy) nie miałam sytuacji aby z poziomu narzędzia podglądu reklam otworzył mi się link. To narzędzie zawsze blokowało kliki. A informacja o testowym podglądzie wyświetlała mi się tylko w przypadku kliknięć w reklamy flash bezpośrednio na koncie w momencie testu czy link działa.

Nawet teraz nie widzę żeby narzędzie kierowało mnie do strony. Ciekawa sprawaEmotikon: Szczęśliwy

@Adam: Tak PANOWIE, idzie na piwo Emotikon: Język