AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 192 forumowiczów jest online
Obecnie 192 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Analytics - rozbieżność w zliczaniu UU w ciągu miesiąca

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ostatnio zorientowałem się, że w analytics suma użytkowników w poszczególnych dniach jest różna od całkowitego podsumowania UU za ten okres - np. liczba z ostatnich 30 dni liczonych jako suma pojedynczych dni wynosi 340tys UU, a w karcie Odbiorcy ogółem wynosi 310 tys UU.

Z czego może wynikać ta różnica? Które z danych należy traktować jako obiektywne?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartosz G
września 2015

Dot.: Analytics - rozbieżność w zliczaniu UU w ciągu miesiąca

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Bierze się to z tego, że użytykownik z poniedziałku mógł odwiedzić Cie również we wtorek. Z racji, że jest to ta sama przeglądarka z tym samym cookie nie będzie ta wartość dublowana jak będziesz analizował te dwa dni (poniedziałek i wtorek) w raporcie.

W kwestiach formalnych nie ma już UU jest tylko U.

Tutaj znajdziesz więcej informacji: https://support.google.com/analytics/answer/2992042?hl=pl

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartosz G
września 2015

Dot.: Analytics - rozbieżność w zliczaniu UU w ciągu miesiąca

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Bierze się to z tego, że użytykownik z poniedziałku mógł odwiedzić Cie również we wtorek. Z racji, że jest to ta sama przeglądarka z tym samym cookie nie będzie ta wartość dublowana jak będziesz analizował te dwa dni (poniedziałek i wtorek) w raporcie.

W kwestiach formalnych nie ma już UU jest tylko U.

Tutaj znajdziesz więcej informacji: https://support.google.com/analytics/answer/2992042?hl=pl