AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 273 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Analytics na stronie www

Nowicjusz ✭

Witam
Korzystam z wersji klasycznej Google Analytics. Do tej pory wyświetlałem na stronach statystyki (liczba odsłon, liczba wejść, liczba unikalnych użytkowników) za pomocą GAPI (http://code.google.com/p/gapi-google-analytics-php-interface/). Niestety kilka dni temu serwer na których stroją te strony został "zaktualizowany" (przeniesiony na z solarisa na linuxa, zaktualizowana wersja mysql i nowo skompilowana wersja php) i od tego momentu nie dość, że GAPI przestało działać, to musiałem je całkiem wyłączyć bo powodował niezidentyfikowane błędy PHP skutkujące nie wyświetlaniem strony lub ucięciem jej w połowie. Póki co muszę czekać aż administratorzy naprawią skutki swojej "aktualizacji" (do tej pory GAPI działało bez zarzutu, także na innych serwerach ze starszymi i nowszymi wersjami PHP). Moje pytanie - czy jest inny sposób na wyświetlanie takich uproszczonych statystyk na stronie?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Analytics na stronie www

Najlepszy Współtwórca
gadashboards.com
Supermetrics w Google Drive

Nowicjusz ✭
Niestety te alternatywy to nie to o co mi chodzi. Na razie czekam na wiadomość od administratorów serwera, bo napisali mi, że znaleźli jakiś błąd po stronie apacha który może być powodem błędnego działania GAPI. Jeśli się okaże, że to jest przyczyna i usunięcie błędu naprawi problem to wrócę do GAPI.

Nowicjusz ✭
Witam.
chciałbym podobnie jak Ty wyświetlić kilka informacji z google analytics. Czy możesz mi podpowiedzieć jak to zrobiłeś przy pomocy GAPI? Co trzeba zrobić żeby wyświetlić dane na swojej stronie www?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016