Obecnie 262 forumowiczów jest online
Obecnie 262 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Analytics - Tworzenie listy odbiorców - Segment na rynku - Problem

Nowicjusz ✭

Witam.

Chciałbym utworzyć grupę odbiorców w Analytics, w oparciu o wybrany segment na rynku. Po zapisaniu, nie mogę wykorzystać tej listy w AdWords. Co robię nie tak?

ga problem.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr T
listopad

Wszechwiedzący ✭

Racja. Zgubiło mnie używanie Analytics po angielsku i nie dostrzegłem istotnego szczegółu listy, a mianowicie tego, że "Segment na rynku" to inaczej "In-market Segment" - a tego segmentu jeszcze w języku polskim nie można wykorzystywać.

________
Booguś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszechwiedzący ✭

Cześć Piotr Emotikon: Szczęśliwy

Przyczyna najprawdopodobniej tkwi w fakcie, że na liście nie masz wystarczającej do uruchomienia listy liczby użytkowników. Dla sieci reklamowej minimalna wartość to 100, a dla wyszukiwarki 1000.

Tam gdzie na screenie została użyta magiczna czerwona strzałka z czasem pojawi się informacja w jakich usługach lista będzie mogła być wykorzystywana.

________
Booguś

Nowicjusz ✭

Ok, aktualnie jest 138 użytkowników w ciągu ostatnich 7 dni. W momencie kiedy modyfikuję tę listę, np wybiorę zamiast segmentu Podobne kategorie (zasięg) jest 105 użytkowników, a listę mogę użyć a AdWords.

https://www.dropbox.com/s/msnnxaoodb5v4i9/ga%20problem2.jpg?dl=0

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr T
listopad

Wszechwiedzący ✭

Racja. Zgubiło mnie używanie Analytics po angielsku i nie dostrzegłem istotnego szczegółu listy, a mianowicie tego, że "Segment na rynku" to inaczej "In-market Segment" - a tego segmentu jeszcze w języku polskim nie można wykorzystywać.

________
Booguś

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dziękuję Emotikon: Mrugający A jak zmienię język na angielski ? - Sprawdzę co się stanie.

Wszechwiedzący ✭

Zmiana języka Analytics na angielski nic nie da niestety Emotikon: Smutny

________
Booguś