AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 248 forumowiczów jest online
Obecnie 248 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Analiza ruchu nowych użytkowników

Student ✭ ✭

Witajcie,

Piszę do was z gorącą prośbą o pomoc:-)

Zależy mi na "wyciągnięciu" danych z Analitycsa. Otóż serwis odwiedza wielu użytkowników zarówno tych powracających jak i nowych. Ogólnie badaną konwersją jest rejestracja w serwisie, którą sprawdzam przez (zachowanie-->zawartość witryny-->wszystkie strony i w lupce odpowiedni kod wg którego jest otagowana przeładowana witryna po pozytywnej rejestracji).

1. Moje pytanie brzmi: Gdzie i jak znaleźć informację: ile nowych wizyt na stronie kończy się właśnie rejestracją? Powyższy opis tj. (zachowanie-->zawartość witryny-->....) dotyczy ogólnej liczby użytkowników zarówno tych nowych jak i starych, zaś mi zależy tylko na nowych użytkownikach.

2. Gdzie znaleźć strony wyjść nowych użytkowników. Tzn. na jakiej stronie zakończyli surfowanie po serwisie. Ewentualnie jaką drogę przebyli od wejścia do wyjścia (tutaj też zależy mi na tych nowych użytkownikach serwisu).

Bardzo dziękuje z góry za pomoc i wszystkie ewentualne wskazówki.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna B
września 2015

Dot.: Analiza ruchu nowych użytkowników

Wschodząca Gwiazda
Anno, proponuję Ci wykorzystać segmenty dostępne w Analytics, które myślę rozwiążą większość Twoich pytań. Tutaj więcej informacji o nich: https://support.google.com/analytics/answer/3123951?hl=pl

To myślę odpowiada na oba Twoje pytania.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

wystarczy, że włączysz sobie segment "Nowi użytkownicy" i wyłączysz "Wszystkie sesje" i już wszystkie dane w raportach będziesz mieć tylko dla nowych userów.

Wyjścia użytkowników znajdziesz w raporcie Zachowanie->Zawartość witryny->Wszystkie strony. Tam jest kolumna %wyjść.
Dzięki temu wiesz ile % osób opuściło witrynę przez konkretną stronę.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Anno, proponuję Ci wykorzystać segmenty dostępne w Analytics, które myślę rozwiążą większość Twoich pytań. Tutaj więcej informacji o nich: https://support.google.com/analytics/answer/3123951?hl=pl

To myślę odpowiada na oba Twoje pytania.
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

wystarczy, że włączysz sobie segment "Nowi użytkownicy" i wyłączysz "Wszystkie sesje" i już wszystkie dane w raportach będziesz mieć tylko dla nowych userów.

Wyjścia użytkowników znajdziesz w raporcie Zachowanie->Zawartość witryny->Wszystkie strony. Tam jest kolumna %wyjść.
Dzięki temu wiesz ile % osób opuściło witrynę przez konkretną stronę.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Zapomniałem jeszcze napisać o raporcie "Przepływ zachowań", który pozwoli Ci zobaczyć jak użytkownicy poruszali się po witrynie i z której strony ją opuszczali.
Przepływ zachowań znajdziesz na karcie "Zachowanie".
Jak będziesz mieć włączony segment "Nowi użytkownicy" to w tym raporcie znów zobaczysz tylko dane o nowych.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Tomaszu I Paulino dziękuje za szybką reakcję:-) Zaraz spróbuję zrobić segmenty tak jak proponujecie. Tomaszu powiedz mi tylko jeśli "łączysz sobie segment "Nowi użytkownicy" i wyłączysz "Wszystkie sesje" i już wszystkie dane w raportach będziesz mieć tylko dla nowych userów." -- to czy wtedy każdy raport będzie tylko dla nowych userów, czy normalnie również będę mogła sprawdzać dane tak jak dotychczas?

Wschodząca Gwiazda
Jak włączysz dany segment to jest on cały czas aktywny jak przełączasz się po raportach, dzięki czemu nie trzeba go za każdy razem włączać na nowo.
Natomiast jak z powrotem chcesz mieć dane dot. wszystkich sesji to kasujesz segment "Nowi użytkownicy" i z automatu wskakują Ci wszystkie sesje.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Rozumiem, czyli to taka opcja, którą można włączyć i wyłączyć w każdej chwili tak, dobrze rozumiem?

Wschodząca Gwiazda
Można tak powiedzieć. Jest to taki tymczasowy filtr danych.
Przeczytaj informacje w artykule, do którego link podała Paulina.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Faktycznie przeczytam i jeśli nadal będę miała wątpliwości to napiszę w tym wątku:-) Póki co dziękuje Paulina i Tomasz za pomoc.