Obecnie 168 forumowiczów jest online
Obecnie 168 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Analiza odwiedzin produktów będących w promocji

Student ✭

Cześć,

mam do Was pytanie w jaki sposób mogę analizować odwiedziny produktów będących w promocji? Wyjaśniam problem 

Klikając w produkt znajdujący się w zakładce promocje, przekierowuje mnie do katalogu głównego. Link traci tag filter=2

Chcę śledzić  odsłony, sesje, czas spędzony na karcie produktu w promocji.

Załączam dwa screeny na jednym obrazku

screen 1. jestem w zakładce promocja. Url ma tag: filter=2

screen 2. po kliknięciu w produkt w promocji przekierowuje mnie do katalogu głównego.

Z tego powodu sprawdzając w analyticsie odwiedziny url produktu nie wiem czy jest to produkt z promocji (a chcę wiedzieć)PROMOCJE LINKI.png

Dziękuję 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Profesjonalista ✭

Cześć.

Myślę, że za pomocą Google Tag Manager da się to zrobić. Tzn. wyciągnąć z warstwy danych informację, że dany produkt jest oznaczony promocją i przygotować Tag, który pokaże Ci w GA produkty z promocją i ile razy był kliknięte/wyświetlane.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Student ✭

Cześć, dziękuję za odpowiedź. Czy możesz powiedzieć jak za pomocą GTM oznaczyć produkt w promocji, żeby następnie analizować kliknięcia w produkt w promocji? W jaki sposób wyciągnąć z warstwy danych informacje i przygotować tag?

Najlepszy Współtwórca

Najprosciej utworz wlasny wymiar na poziomie Uslugi i pozamiatane Emotikon: Szczęśliwy 

Wschodząca Gwiazda

Poproś programistę sklepu, by dorobił jakiś parametr w linkach do szczegółów produktów po wejściu do promocji, żeby kliknięcie nie prowadziło do standardowego adresu, tylko miało dodatkowo np. parametr ?promocja (czyli np. https://domena.pl/produkty/adres_produktu.html?promocja)

Wówczas w raporcie Zachowanie > Zawartość witryny > Wszystkie strony będzie można łatwo wyfiltrować wszystkie adresy zawierające słowo promocja.

Jeżeli nie ma możliwości zmiany kodu strony przez programistę to można coś takiego również wdrożyć przez GTM (o ile z niego korzystasz) i wówczas wykrywać występowanie w adresie parametru filter=2 i jeśli taki parametr jest to dynamicznie nadpisywać linki do szczegółów produktów dodając parametr ?promocja

Efekt będzie taki sam, jak wcześniej, tylko bez konieczności modyfikowania bezpośrednio kodu strony. Ale w obu wypadkach potrzebna jest praca programisty.

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭

Oprócz powyższych propozycji można jeszcze przygotować Zdarzenie w GTM, które będzie się tylko włączać na stronach z promocją, czyli może być tylko uruchomiony na stronie z adresem URL zawierający "filter=2" (o ile jest to filtr tylko dla produktów z promocją). I np. etykietą lub akcją w tym Zdarzeniu będzie Click URL. Wtedy powinno Ci takie zdarzenie pokazywać na jaki produkt przeszedł użytkownik ze strony z promocjami.

Także możliwości jest trochę Emotikon: Mrugający

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X