Obecnie 172 forumowiczów jest online
Obecnie 172 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Analitycs, Adwords i remarketing - Jak to połączyć

Student ✭ ✭

Hej,

Mam konto Adwords połączone z Analitycs.

W Analitycs, w sekcji Usługi/ informacje o śledzeniu uruchomiłem opcję Remarketing.

Co mam zrobić dalej ?

1. Chciałbym w Adwords zrobić kampanię remarketingową do osób, które odwiedziły konkretnie podstrony serwisu + warunek: pojawiły się na stronie z wyników organicznych lub PPC.

2. Gdzie mam stworzyć w/w grupę odbiorców i jak ją później zaimportować. W pomocy Google jest taki punkt dot. tworzenia grupy: W kolumnie Usługa kliknij Remarketing, a następnie Odbiorcy. U mnie nie ma w panelu Analitycs sekcji o takich nazwach...

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
marca 2016

Dot.: Analitycs, Adwords i remarketing - Jak to połączyć

Wschodząca Gwiazda
Tak. Ale jeśli chcesz uwzględnić wyłącznie osoby, które weszły na stronę z bezpłatnych wyników wyszukiwania wyszukiwarki Google to zdefiniuj warunek jako:
źródło / medium ściśle pasuje do google / organic
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Musisz przejść w GA do Administracja i tam na poziomie usługi wejść do Definicje list odbiorców > Odbiorcy i utworzyć swoją pierwszą listę remarketingową.
Po utworzeniu listy powinna Ci się ona pojawić w AdWords w Udostępnione zasoby > Odbiorcy i po jakimś czasie powinni na liście pojawić się odbiorcy.
Jak lista będzie spełniać minimalne progi możesz zacząć jej używać w kampaniach. Oczywiście kierowanie na listę możesz dodać wcześniej, ale nie będzie ona aktywna przed przekroczeniem progów.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
1. A czy mogę zbierać użytkowników tylko z wejść bezpłatnych (te wejścia nie są otagowane UTM), którzy odwiedzili podstronę A i nie widzieli strony B ?

2. I na koniec - jak skasować grupę odbiorców remarketingowych ? Jest tylko opcja + Nowi Odbiorcy

Wschodząca Gwiazda

Możesz stworzyć listę na podstawie zaawansowanego segmentu lub określić te warunki przy tworzeniu listy.

Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc "tylko z wejść bezpłatnych". Ale poniżej podaję Ci przykład, który pozwoli Ci stworzyć dowolną listę.

Na liście utworzonej na podstawie poniższego segmentu zostaną uwzględnieni wszyscy Ci, który odwiedzili stronę zawierająca w adresie /blog, ale nie odwiedzili strony zawierającej w adresie /kontakt i przyszli na stronę z medium "organic" lub "referral".

segment-zaawansowany.png

Co do kasowania odbiorców to nie ma takiej możliwości.

Jedyne co możesz zrobić to zamknąć listę odbiorców, by nie gromadziła nowych. W tym celu trzeba wejść do listy i na dole po prawej stronie będzie link "zamknij odbiorców".

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Rozumiem, ale czy to Medium = organic, będzie działało na bezpłatne wejścia z Gogole ?
Jak ktoś wchodzi na moją stronę z wyników wyszukiwania, to nie ma tam dodanego parametru utm w linku.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Tak. Ale jeśli chcesz uwzględnić wyłącznie osoby, które weszły na stronę z bezpłatnych wyników wyszukiwania wyszukiwarki Google to zdefiniuj warunek jako:
źródło / medium ściśle pasuje do google / organic
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Jeszcze dopytam - Czy filtry wyklucz/uwzględnij nie powinny być ustawione w ramach jednej sesji ?
Od czego to zależy, że raz stosujesz znacznik i - lub, a raz dodajesz nowy oddzielny filtr ?

Wschodząca Gwiazda
One są ustawione w ramach jednej sesji i to jest działanie domyślne. Na górze każdego filtra możemy określić zasięg na Sesję lub Użytkownika.
Wystarczy w tym celu kliknąć na napis "Sesje" znajdujący się po prawej stronie napisu "Filtr".

Użycie łącznika "i" i dodanie nowego filtra w zasadzie działa tak samo i powoduje, że wszystkie warunki muszą być spełnione.
Ponieważ na jednym filtrze nie mogę utworzyć warunków zarówno Wyklucz jak i Uwzględnij dlatego w moim przykładzie pierwsze dwa filtry są rozdzielone.

Ale jeśli chciałabyś utworzyć filtr, który uwzględni sesje w czasie których użytkownik odwiedził zarówno stronę /kontakt i stronę /cennik można to zrobić za pomocą jednego filtra i łącznika "i".

Natomiast łącznik "lub" umożliwia uwzględnienie/wykluczenie jeśli przynajmniej jeden z warunków jest spełnionych. W moim przykładzie będzie to medium organic lub referral.
Zamiast znacznika lub można użyć dopasowania za pomocą wyrażenia regularnego: Medium pasuje do wyrażenia regularnego organic|referral i też efekt będzie ten sam.
Ale można tak zrobić tylko jeśli warunek dotyczy tego samego wymiaru lub metryki.

Gdybym chciał np. uwzględnić sesje trwające co najmniej 60 sekund lub takie w czasie których było co najmniej 5 odsłon to musiałbym użyć łącznika "lub" gdyż warunki dotyczą dwóch różnych metryk.
Tomasz Ciepłucha