Obecnie 175 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Alert na 404

Student ✭ ✭ ✭

Witajcie,

czy macie sprawdzony przez Was sposób na alerty, który informowałby o tym, że link strony docelowej z kampanii Google AdWords prowadzi do strony 404?

Wielkie dzięki za Waszą pomoc!

Pozdrawiam, Olek

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: OlekJot
września 2015

Dot.: Alert na 404

Wschodząca Gwiazda

myśle ze skrypty adwords pomogą 

tutaj wpis jednego z blogów

http://www.freeadwordsscripts.com/2013/04/report-on-broken-urls-in-your-account.html

a tutaj wątek na scriptowym forum 

https://groups.google.com/forum/embed/?place=forum%2Fadwords-scripts&showsearch=true&showpopout=true...

mozesz tez poszukac innych wątków na tym forum

mam nadzieje ze pomogłem

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
@OlekJot, a moze zrobisz sobie profil w GA, ktory bedzie filtrowal ruch z AdWords tylko na stronach bledow np. 404?
Mozesz sobie na takim profilu ustawic alerty niestandardowe i monitorowac caly site dzien w dzien bez limitow Emotikon: Mrugający

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Taki problem to nie problem Emotikon: Szczęśliwy
Wystarczy, ze Twoje IT na stronach bledu wklei specjalnie spreparowany kod Google Analytics wskazujacy wirtualny URL, po ktorym zrobisz filtr na uwzglednienie ruchu na strony bledu Emotikon: Szczęśliwy

Wszystkie odpowiedzi
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda

myśle ze skrypty adwords pomogą 

tutaj wpis jednego z blogów

http://www.freeadwordsscripts.com/2013/04/report-on-broken-urls-in-your-account.html

a tutaj wątek na scriptowym forum 

https://groups.google.com/forum/embed/?place=forum%2Fadwords-scripts&showsearch=true&showpopout=true...

mozesz tez poszukac innych wątków na tym forum

mam nadzieje ze pomogłem

Student ✭ ✭ ✭
Tak, bardzo pomogłeśEmotikon: Szczęśliwy Dzięki! Przetestuję to rozwiązanie. Nie wiem tylko czy poradzi sobie z dużą liczbą reklam. Wiesz może jaki jest limit?

Wschodząca Gwiazda

Student ✭ ✭ ✭
Witaj Maćku,

i jest zonk, ponieważ mamy większe potrzeby niż limitEmotikon: SzczęśliwyEmotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda

Olek na to niestety nic nie poradzeEmotikon: Mrugający 

też czasem te limity mnie "dotykają"

Student ✭ ✭ ✭
Tak, wiem, tak sobie marudzęEmotikon: Szczęśliwy
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
@OlekJot, a moze zrobisz sobie profil w GA, ktory bedzie filtrowal ruch z AdWords tylko na stronach bledow np. 404?
Mozesz sobie na takim profilu ustawic alerty niestandardowe i monitorowac caly site dzien w dzien bez limitow Emotikon: Mrugający

Student ✭ ✭ ✭
Witaj Maćku,

dzięki za odpowiedź i podsunięte rozwiązanie.

Powiem Ci szczerze, że sprawa się trochę bardziej skomplikowałaEmotikon: Szczęśliwy

Wcześniej każda strona, której nie było, była przekierowywana na adres np. 404.html.
Aktualnie jest tak, że gdy strona nie istnieje, nie jest przekierowywana na stały adres, tylko zmieniany jest tytuł strony, adres pozostaje ten tam, np. www.sklep.pl/qweqwe i www.sklep.pl/produkt-ktorego-nie-ma mają ten sam tytuł, ale różny adres, więc nie można ich łatwo wyfilitrować do profilu. Można oczywiście zrobić raport, który będzie filtrował po tytule strony i zwracał url. Natomiast ciężko z niego zrobić cel czy wyfiltrować do innego profiluEmotikon: Szczęśliwy

Chyba, że masz jakiś pomysł?
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Taki problem to nie problem Emotikon: Szczęśliwy
Wystarczy, ze Twoje IT na stronach bledu wklei specjalnie spreparowany kod Google Analytics wskazujacy wirtualny URL, po ktorym zrobisz filtr na uwzglednienie ruchu na strony bledu Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭
Dzięki za Twoją pomoc!

Alert na 404

Student ✭

@Maciej Lewiński

mam dodatkowe pytanie jak wygląda kod dla Universala i GTM?

Alert na 404

Najlepszy Współtwórca

W jakim sensie jak wyglada? 

Alert na 404

Najlepszy Współtwórca

Ja problem rozwiązuję tak:

Raport po title (zawierającym 404 / brak strony / brak ... wg wzorca dla danej witryny) z wymiarem dodatkowym pokazującym url podstrony + automatyczna wysyłka do osoby odpowiedzialnej za wytypowanie nowych adresów i dokonanie przekierowania,

lub w nieco bardziej zorganizowany sposób dla większej skali zjawiska 404:

- eksport przez API  j. w. do arkusza Google z częstotliwością dopasowaną do sytuacji,

- deduplikacja z zachowaniem stałej kolejności

- osoba odpowiedzialna przygotowuje w odrębnej kolumnie właściwe adresy

- webmaster dostaje gotowy zestaw "zły / dobry" do wykonania przekierowania.

Dodatkowo statusy na każdym etapie i każdy wie co ma robićEmotikon: Szczęśliwy.

Aby przyspieszyć cały, proces drugi mechanizm wykorzystuję (z pominięciem API GA) do obróbki błędów 404 z innych źródeł niż GA żeby działać wyprzedzająco o ile nie jest możliwe działanie systemowe wg wzorca.