Obecnie 279 forumowiczów jest online
Obecnie 279 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Adwords Conversion (Events - button clicks) przez GTM

Nowicjusz ✭ ✭

witam,

chciałbym prosić serdecznie o pomoc w ustawieniu tagu w GTM, który śledziłbym konwersje adwords rozumianą jako wysłanie formularza (kliknięcie przycisku wyślij) na stronie http://www.devire.pl/o-devire/

czy jest szansa, żeby oddzielić tą akcję od tego co dzieje się na formularzu na devire.pl jeśli obydwa formularze mają taką samą klasę?

z góry dziękuje za pomoc

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Mateusz, temat przenioslem do sekcji Google Tag Manager na tym forum.

Czy probowales wykonac ktoras z tych czynnosci sam?

https://www.youtube.com/watch?v=iaJ9HHvKeL8 

https://www.youtube.com/watch?v=lDMlw8CLgvA

Jesli tak to na jakim etapie sie zatrzymales? Co Ci nie dziala?

Najlepszy Współtwórca

Dodaj dodatkową regułę do classy, żeby tag był wykonywany tylko na podstronie /o-devire/ czyli page path zawiera, albo równa się /o-devire/ - sprawdź czy zadziała

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Maciej,

dzięki. Ustawiłem już śledzenie eventu - czyli kliknięcia na o-devire. Pytanie teraz, jak połączyć to z kampanią adwords, którą prowadzę? żeby widzieć jej wpływ na kliki w ten konkretny formularz. dzięki

Najlepszy Współtwórca

W GA ustawiasz cel na to zdarzenie i nastepnie w GAW importujesz ten cel z GA do GAW. Pamietaj, ze musisz miec polaczone ze soba oba konta. Import potrafi trwac do 72h.

Dot.: Adwords Conversion (Events - button clicks) przez GTM

Nowicjusz ✭ ✭

Ok a gdzie Macku w tym wszystkim GTM?da się to zrobić przez niego?

Najlepszy Współtwórca

W GTM ustawiasz zdarzenia, ktore leca do GA. W GA ustawiasz cel na zdarzenie ustawione w GTM, a w GAW importujesz cel ustawiony w GA na podstawie GTM Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭

Emotikon: Szczęśliwy

Maciek, będzie to za dużo jeśli poproszę CIę jeszcze o wytłumaczenie krok po kroku jak nadać zdarzeniu ustawionemu przez GTM rankę konwersji w GA? (ustawiasz cel na zdarzenie)

serdeczne dzięki!

Najlepszy Współtwórca

Ustawiasz cel na zdarzenie opisujac Kategorie, Akcje i Etykiete jak to opisales w GTM 

Nowicjusz ✭ ✭

bardzo Ci dziękuje!

Dot.: Adwords Conversion (Events - button clicks) przez GTM

Nowicjusz ✭ ✭

GTM.jpgGA.jpg

Postępowałem wg Waszych sugestii - ustawiłem tag, który wysyła dane do GA i w zdarzeniach są widoczne dane, natomiast GA nie zlicza mi celów/konwersji, którą ustawiłem wg zaleceń. Macie jakieś sugestie co powinienem poprawić, żeby to się zadziało?