Obecnie 223 forumowiczów jest online
Obecnie 223 forumowiczów jest online
Wymieniaj się doświadczeniami związanymi z zarządzaniem agencją oraz strategiami rozwoju.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozliczenia usług

Student ✭ ✭

Tak tu pusto, to zacznę temat:

Jak rozliczacie się z klientami.... chodzi mi głównie o stałą opłatę (flat fee - prowizja za prowadzenie konta) ale też o success fee. A może modele mieszane? Emotikon: Szczęśliwy

Zdobyłem się na kreatywny podpis Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: RafałSkarżyński
listopada 2016

Rozliczenia usług

Student ✭

Cześć!

Mamy dwie formy rozliczenia:

#1. Succcess-fee na które składa się dość niska stała kwota podstawy + prowizja określona jako % od obrotu wygenerowanego z kanału AdWords na sklepie klienta. Model jest prosty i łatwo go policzyć, a i klienci go lubią. Inna sprawa, że nie każdemu klientowi chcemy go zaproponować.

#2. Flat-fee, czyli standardowa stała opłata. Nie jest wprost to wprost % od kwoty budżetu ale są to przedziały budżetu reklamowego od którego zależy nasze wynagrodzenie. Czyli przykładowo X zł - budżet reklamowy do 5.000 zł, Y zł - budżet 5 - 10.000 zł etc.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: RafałSkarżyński
listopada 2016

Rozliczenia usług

Student ✭

Cześć!

Mamy dwie formy rozliczenia:

#1. Succcess-fee na które składa się dość niska stała kwota podstawy + prowizja określona jako % od obrotu wygenerowanego z kanału AdWords na sklepie klienta. Model jest prosty i łatwo go policzyć, a i klienci go lubią. Inna sprawa, że nie każdemu klientowi chcemy go zaproponować.

#2. Flat-fee, czyli standardowa stała opłata. Nie jest wprost to wprost % od kwoty budżetu ale są to przedziały budżetu reklamowego od którego zależy nasze wynagrodzenie. Czyli przykładowo X zł - budżet reklamowy do 5.000 zł, Y zł - budżet 5 - 10.000 zł etc.

Rozliczenia usług

Najlepszy Współtwórca

Wszystko zależy od rodzaju kampanii i działań jakie mają być przeprowadzone.

Sieć reklamowa przeważnie prowizja od budżetu.

Ale już np. Kampania produktowa, gdzie samemu trzeba utworzyć feeda to już ustalenia indywidualne z Klientem.

Dominik Myślak

Rozliczenia usług

Profesjonalista ✭ ✭

Ja daje klientowi do wyboru, 

Prowizja za budżet (bez opłaty stałej mc) przy czym nie niższa niż xy - przy małych budżetach to tak agencje biorą do Max 40%

lub stawka za godzine pracy (tutaj stawki wąchają się w agencjach od XX do nawet xxx (najdroższej słyszałem 500zł za h).

przy kampaniach produktowych rzeczywiście jest dużo więcej pracy więc tutaj często jest dodatek za każdy produkt.

Można wszystko, więc tutaj zależy na co nam się klient zgodzi i jak będzie to zarówno jemu jak i nam kalkulować.

Można też mieszać te systemy, czyli np 15% prowizja + np 30/50zł/h + ewentualnie jakas premia za cel. Wiadomo to musi się i klientowi i nam opłacać więc są branże gdzie bardziej spolegliwi klienci są i mnie wyedukowani i tak naprawdę stawki to kwestia jak się cenimy i kwestia sumienia.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Rozliczenia usług

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Czegokolwiek nie zrobisz od strony psychologicznej istotne jest, aby dać klientowi możliwości wyboru.

________
Booguś