Obecnie 323 forumowiczów jest online
Obecnie 323 forumowiczów jest online
Wymieniaj się doświadczeniami związanymi z zarządzaniem agencją oraz strategiami rozwoju.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Płatności skonsolidowane w praktyce.

Nowicjusz ✭ ✭

Witam

Chciałbym dopytać o praktyczne aspekty płatności skonsolidowanych. Muszę to wprowadzić w swojej firmie, a mam kilka wątpliwości.

1. Do tej pory fakturowałem klientów z góry. Jak ktoś nie zapłacił, nie zasilałem mu konta i tyle. Co się dzieje, jeżeli na koncie takiego klienta włączę płatności skonsolidowane? Jak mogę kontrolować, czy jego kampania ma działać na kredyt, czy się zatrzymać? Czy jedyna opcja to wstrzymywanie wszystkich kampanii na koniec miesiąca i uruchamianie tych, gdzie klienci zapłacili?

2. Co się dzieje, jeżeli puszczę klientowi kampanię, a on nie zapłaci? Jak rozumiem, to wtedy mój problem? Google mi wystawi fakturę, a ja będę musiał ścigać klienta po sądach?

Jak to ogarniacie?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Płatności skonsolidowane w praktyce.

Wschodząca Gwiazda

W płatności skonsolidowanej masz tak samo jak piszesz w swoim punkcie nr jeden. Bierzesz kasę z góry od klienta i doładowujesz konto o określoną kwotę. W płatnościach skonsolidowanych możesz edytować budżet konta nawet w trakcie trwania kampanii. Jest to lepiej rozwiązane niż przy zwykłych płatnościach.

Jak ta kwota się skończy to kampania się zatrzymuje lub znów doładowujesz o jakość tam kwotę wpłaconą przez klienta. Po miesiącu Google Ci wystawia jedną fakturę za cały miesiąc za wszystkie konta, na których wprowadziłeś płatność skonsolidowaną.