Obecnie 163 forumowiczów jest online
Obecnie 163 forumowiczów jest online
Wymieniaj się doświadczeniami związanymi z zarządzaniem agencją oraz strategiami rozwoju.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak ogarniacie kwestię historii zmian na wielu kontach?

Nowicjusz ✭ ✭

Witam

Mam pytanie do kolegów, którzy może trochę dłużej prowadzą agencję SEM. Jak ogarniacie kwestię notowania informacji o zmianach na wielu kontach?

Wiem, że jest historia i notatki w Analytics, ale obydwa rozwiązania są słabe organizacyjnie. Chodzi mi o to, że przy kilkudziesięciu kontach ciężko zapamiętać, albo jakoś sensownie ponotować, co było zmieniane, po co i co należy z tym zrobić później.

Przykładowo zmieniam dzisiaj kierowanie reklam w kampanii, a za dwa dni chcę sprawdzić, jaki jest efekt zmiany. Tyle, że takich zmian robię codziennie naście, albo dziesiąt i nie ma opcji, żebym pamiętał co, u kogo i po co zmieniałem i jeszcze, kiedy sprawdzić efekty.

Jak sobie z tym radzicie?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wszechwiedzący ✭

Hej Mariusz Emotikon: Szczęśliwy

Osobiście zapisuję to skrótami w tytule kampanii lub grupy reklamowej, np: "23v 1d z 2d" co oznacza, że od 23 V zmieniłem capping na 1 reklama dziennie z 2 dziennie itp.

________
Booguś

Najlepszy Współtwórca

etykiety i skrótowo opisywane czynności...   dodatkowo przypomnienia w thunderbirdzie i kontroli

Dominik Myślak

Wszechwiedzący ✭

No tak, etykiety to też dobry pomysł. Poza tym, co napisałem stosuję też adnotacje na osi czasu w Analytics, gdzie spokojnie można się bardziej rozpisać bez skrótów Emotikon: Mrugający To rozwiązanie ma też taką zaletę, że wszystkie istotne zdarzenia konfiguracyjne dotyczące różnych kanałów można mieć w jednym miejscu.

________
Booguś