Obecnie 197 forumowiczów jest online
Obecnie 197 forumowiczów jest online
Wymieniaj się doświadczeniami związanymi z zarządzaniem agencją oraz strategiami rozwoju.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Certyfikat rezydencji - oryginał czy kopia

Student ✭ ✭

W urzędach skarbowych zaczyna robić się coraz ciekawiej jeżeli chodzi o podatek u źródła i certyfikat rezydencji. Dla chętnych do przeczytania: https://www.linkedin.com/pulse/adwords-facebook-ads-zamieszanie-z-certyfikatem-i-u-skar%C5%BCy%C5%84...

O co chodzi - o papierowy certyfikat rezydencji. Według wielu kontrolerów skarbowych i szkoleniowców księgowych (informacje od drążących klientów i mojej księgowej) to co mamy, czyli pdf z certyfikatem rezydencji nie jest ważnym papierem. Ważny jest: papier lub ksero potwierdzone z oryginałem przez notariusza.

Podobno certyfikaty rezydencji są hitem kontrolnym w Łodzi. Emotikon: Szczęśliwy

Zdobyłem się na kreatywny podpis Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Moja księgowa na pytanie o przydatność certyfikatu rezydencji odpisała, że "Na razie przydatne to nie jest ponieważ nie jest wymagana rezydencja w przypadku importu usług. Przydatne byłoby gdyby zaistniała potrzeba zapłacenia "podatku u źródła".

Ma rację czy się myli....?

________
Booguś

Student ✭ ✭

Certyfikat rezydencji właśnie w przypadku Google pozwala na uniknięcie podatku u źródła.

Poczekaj na kontrolę Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda

Rafał gó.... prawda. Przepraszam za język ;-). W 1961 roku Polska podpisała konwencję znoszącą legalizację zagranicznych dokumentów zagranicznych ( http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20051120938)  w tym Irlandia, który obowiązuje do dziś. Więc certyfikacja rezydencji Google nie wymaga potwierdzenia autentyczności notarialnej lub pieczęcią przez stronę (czyli nas). Oczywiście wiedza urzędników może tak daleko nie wybiegać w przeszłość :-).... myślenie nie boli Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Student ✭ ✭

Wiesz - powiedz to urzędnikowi, że gówno prawda (jak już klniesz to miej odwagę to zrobić a nie kropkować). Wtedy zobaczysz co to znaczy jak urzędnik rozpocznie szczegółową kontrolę. Możemy sobie gdybać.

Nowicjusz ✭

Hej, to w końcu jak jest z certyfikatem? Dziś moja Księgowa powiedziała, abym zwrócił się do Google'a o "wystawienie certyfikatu indywidualnego (imiennego) na moją firmę + oświadczenie że firma Google jest rzeczywistym właścicielem świadczonych usług i wyraża zgodę ma potrącenie podatku od wypłaconych należności."  

Profesjonalista ✭ ✭

Moja mama jest księgowa i generalnie z tego co mowi wynika że @Adam Grabowski

ma racje.

Mieliscie przypadek że ktoś z urzędników twierdził inaczej?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz