Obecnie 212 forumowiczów jest online
Obecnie 212 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

rotacja reklamodawców

Nowicjusz ✭

Poszukuję informacji dotyczącej sposobu rotowania reklamodawócw przez Google. Chodzi o to, czy jest jakiś algorytm inny niż stawka za kliknięcie, który decyduje o tym, jak często wyświetlane są reklamy określonych reklamodawców. Tzn - na np. 8 miejsc reklamowych w google zakupy jest 16 reklamodawców - jak określić częstotliwość, z którą pojawi się reklama reklamodawcy dającego kolejno największą/średnią/najmniejszą stawkę? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: rotacja reklamodawców

Magister ✭ ✭ ✭
Pewnie niewiele Ci pomogę, ale podrzucę kilka "haseł"

Oprócz stawki za kliknięcie na wyświetlenia wpływają również harmonogramy wyświetlania reklam, budżety poszczególnych reklamodawców (o ile ograniczają daną kampanię, a Google ma tak nimi gospodarować, by wystarczyły na cały dzień/harmonogram) oraz ograniczenia dotyczące ilości wyświetleń jednemu użytkownikowi.

Oczywiście wpływ będzie mieć również dopasowanie danego produktu (jego opisu) do frazy, przy której się wyświetla oraz historia tego typu wyświetleń (jeśli ludzie w ten nie klikali Google chętniej pokaże inny produkt).

I gdy już to wszystko (plus inne czynniki Emotikon: Mrugający ) uwzględnimy wówczas ma miejsce aukcja, z której wynika, czyje produkty zostaną wyświetlone (i po ile za ewentualne kliknięcie).

Szkoda czasu na liczenie prawdopodobieństwa. Jeśli pracujesz nad swoim kontem z produktami, w zaoszczędzonym czasie spróbuj poprawić opisy, sprawdź czy produkty nie wyświetlają się przy niewłaściwych frazach...

Powodzenia.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Dot.: rotacja reklamodawców

Wschodząca Gwiazda
Karolino za każdym razem, kiedy wpisywana jest fraza w wyszukiwarce odbywa się tzw. aukcja reklam. Na ranking reklamy ma wpływ jakość x max. CPC. Na jakość reklamy mają wpływ min. dopasowanie do frazy, historia CTR ( klikalność), itp. Tak w skrócie wygląda. Adaśko

Dot.: rotacja reklamodawców

Student ✭ ✭ ✭
Jeżeli chodzi o reklamę PLA (Google Shopping) pod uwagę brany jest bardzo mocno również nagłowek reklamy i opis produktu, który powinien zawierać lub być maksymalnie zbliżony do wyszukiwanej fazy. Duże znaczenie ma również historyczny QS reklam/konta.

Dot.: rotacja reklamodawców

Wschodząca Gwiazda

Nie ma czegoś takiego jak wynik jakości konta. A w związku z tym nie ma również czegoś takiego jak historyczny QS konta.

 

Polecam lekturę artykułu w pomocy AdWords: "Sześć rzeczy, które mają wpływ na jakość (albo go nie mają)"

 

Poniżej krótki cytat z powyższego artykułu:
"Nie ma czegoś takiego, jak Wynik Jakości na poziomie grupy reklam, kampanii czy konta."

Tomasz Ciepłucha