Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

produkt nie wyświetla się chociaż jest zaakceptowany

Nowicjusz ✭ ✭

Witam

Mam problem mam około 300 produktów ze sklepu internetowego większość się prawidłowo wyświetla. Jest jeden z nich na którym mi specjalnie zależy, niestety nie wiem z jakich przyczyn od kilku miesięcy się nie wyświetla - Adwords pokazuje 0 wyświetleń od mniej więcej 1 grudnia 2014 r. Nie za bardzo wiem o co chodzi. Jest w produktach google w Merchant center, zaakceptowany wszystko wygląda ok.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: produkt nie wyświetla się chociaż jest zaakceptowany

Wschodząca Gwiazda
A jak wygląda kwestia stawek cpc? Nie są za niskie? Sprawdź kolumnę o nazwie "Porównawczy max cpc". Zorientujesz się jak biduje konkurencja i na tej podstawie oszacujesz czy stawki są ok. Druga kwestia to czy w wynikach wyświetlają się reklamy twoich konkurentów z podobnym produktem? Może produkt jest na tyle rzadki, że reklamy są słabo widoczne lub w ogóle?

Nie wszystkie produkty są wyświetlane jako reklama z listą produktów.

Nowicjusz ✭ ✭
Porównawczy max cpc jest podany dla całej grupy produktów u nie to lavazza jest to 2 zł a do poszczególnych produktów nie ma tego parametru. Z tej grupy 3 produkty posiadają 0 wyświetleń. Konkurencja wyświetla ten produkt - nazwy bardzo podobne opisy jak zwykle zbliżone nawet kategorie w sklepach zbliżone.

Nowicjusz ✭ ✭

Pusty post się wkradł...

Student ✭
Na początek spróbuj zmienić opis i nazwę produktu, na bardziej podobną do wyszukiwanej frazy ( o ile się da).

Spróbuj też zmienić stawkę na znacznie wyższą ( na kilka dni) - w moim przypadku to pomogło ( później nieco obniżyłem).

Nowicjusz ✭ ✭
Google sprawdziło produkt i powiedzieli ze jest ok w pliku itd. Nie widać żadnych problemów. Po konsultacji Pana z google wyższą instancją stwierdzili ze produkt ( kawa) został oznaczony jako dla dorosłych i nie mogą tego zmienić ręcznie. Zmieniłem opis itd i nadal nic, żadnych podejrzanych słów choć zbliżonych do słów dla dorosłych nigdy było.

Student ✭
Może kawa jest uznawana jako używka i dlatego została oznaczona "dla dorosłych" ? Nie wiem tego, ale tylko to mi przychodzi na myśl.

Nowicjusz ✭ ✭
To 1 produkt z 250 innych kaw niestety ale na którym najbardziej mi zależy.
Nigdzie tego nie widać w produktach ze to towar dla dorosłych, nawet konsultant nie widział od razu. Inni tą kawę wyświetlają bez problemów.

Student ✭
Czy przed grudniem 2014 wyświetlał się bez problemów?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Czy Twój produkt zawiera w opisie jakieś słowa związane z rodziną lub listą zakazanych produktów?
https://support.google.com/merchants/answer/2731539?hl=en

Nowicjusz ✭ ✭
wygląda na to że tak

Nowicjusz ✭ ✭
Pozwolisz, że udostępnie treść, nie wydaje mi się tu nic dziwnego. Kilka dni temu ja przebudowałem nawet:
"Lavazza Crema e Aroma 1 kg jest mieszanką arabiki i robusty o intensywnym, długo wyczuwalnym smaku (50% / 50%).
Kawa Lavazza Crema e Aroma polpularna wsród restauratorów, jej smak gości w wielu polskich restauracjach.

Poziom palenia - średni.
Zawartość kofeiny - wysoka.

Kawa ziarnista waga netto 1000g.
Data przydatności do spożycia: 30/09/2016.

Polecamy inne kawy Lavazza, szczególnie z serii Lavazza Blue. W naszym sklepie znajdziecie Państwo pełny wybór w doskonałych cenach. Stały przepływ towaru.

Sprzedawane przez nas produkty zawsze są:
oryginalne
wysokiej jakości
świeże
w stałej dostępności

Sprzedajemy tylko towary, które mamy na stanie magazynowym. Nie posiadamy w sprzedaży wirtualnych towarów?
Realizujemy również zamówienia hurtowe."

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Opis jest calkiem OK. Jedyne co moze ewentualnie podpadac i byc wylapywane przez filtr, przez co kategoryzowane jako produkt dla doroslych to stwierdzenie "Data przydatności do spożycia". Mozesz wyrzucic ten zapis i zweryfikowac feed ponownie?

Dla czystosci pozbylbym sie z opisu produktu do feeda tego:
"Sprzedajemy tylko towary, które mamy na stanie magazynowym. Nie posiadamy w sprzedaży wirtualnych towarów?
Realizujemy również zamówienia hurtowe."

Gwoli scislosci masz na swojej stronie zainstalowane te same, dwa kody sledzace Google Analytics (GATC) przez co przeklamane dane. Usun jeden ze zrodla strony. Najlepiej wywal ten w okolicach </BODY>, a zostaw ten w <HEAD>.