Obecnie 184 forumowiczów jest online
Obecnie 184 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

problem z nazwaniem produktu

Student ✭ ✭ ✭

Witam, mam następujący problem.

Prowadzę sklep internetowy, w ofercie posiadam grupę produktów, które są znane pod różnymi nazwami oznaczającymi dosłownie to samo np. frazy kawiarka, kafetiera, makinetka, moka oznaczają ten sam produkt.

Do Merchant Center wysyłam w XML produkty, gdzie nazwa produktu jest taka sama jaką stosuje na sklepie np. Kawiarka aluminiowa LORENZO. Do tej nazwy w XML przypisany jest oczywiście ID produktu, cena, opis, itd.

Chcąc wyświetlać się również po innych nazwach (np. makinetka) założyłem arkusz w Google Docs i wstawiłem tam te same produkty (te same ID, ceny, itd.) ale z innymi nazwami np. Mikinetka aluminiowa LORENZO. Ten dokument zaciągnąłem do Merchant Center.

Pomimo, że plik został poprawnie zaimportowany do Merchant'a (nie ma ostrzeżeń), moje produkty nadal nie są wyświetlane po haśle "makinetka". Czy jest możliwość innego rozwiązania tego prodlemu? Nie chcę rozbudowywać nazw produktów w sklepie bo będzie to źle wyglądało. Dodanie hasła "makinetka" do opisu produktu może znowu nie mieć tak dużego znaczenia jak wstawienie tego hasła do nazwy produktu.

proszę o pomoc

Dot.: problem z nazwaniem produktu

Profesjonalista ✭ ✭ ✭
Cześć Jakub Emotikon: Szczęśliwy O ile można wrzucić kilka feedów, to nie można duplikować ID. Ja bym spróbował z innym ID.
________
Booguś