Obecnie 275 forumowiczów jest online
Obecnie 275 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

prestashtop 1.6.1.6 i oficjalny moduł od google googleshopping - vat

Nowicjusz ✭

Skorzystałem z oficjalnego modułu od google do podpięcia się pod konto google merchant center i całość jest prosta w integracji, tylko że niestety google pobiera jedynie ceny netto a nie ceny brutto produktów. znalazłem już w internecie info o podobnym problemie, ale nie ma tam rozwiązania. Google uważam że u nich wszystko oki, że coś nie tak po stronie presty. Jednak jestem programistą i zacząłem grzebać i rzeczywiście był problem z pobieraniem cen produktów przez api ale dla presty wersjach < 1.6.0.10, a ja mam 1.6.1.6, więc już tego problemu nie ma. Generalnie wszystkie dane pobierane są po stronie Google, to oni mają po swojej stronie cały skrypt i oni decydują z jakich procedur api korzystają i jak to wszystko przetwarzają.

mój programista po analizie tematu i konfiguracji prestashop nie zauważył błędów na naszej stronie. korzystam z prestashop 1.6.1.6 i mamy dla każdego produktu zdefiniowaną cenę netto, podatek vat. prestashop zapisuje w bazie cenę netto i podatek vat, nie zapisuje w bazie ceny brutto. mechanizm z jakiego Państwa moduł korzysta, czyli API (webServices) umożliwia pobranie danych o produktach. My nie mamy wglądu do Państwa rozwiązania po Państwa stronie, więc nie wiemy jak Państwo pobierają te dane i czy przypadkiem nie ma błędu po Państwa stronie. W związku z tym proszę o przesłanie funkcji jakie są wywoływane do pobierania produktów. Do pobierania wszystkich produktów wykorzystuje się /api/products/ i tam można przesłać zmienną [use_tax]=1 co oznacza że cena będzie brutto jak zostanie pobrana. Dla wersji < 1.6.0.10 były problemy z pobieraniem cen netto i brutto, ale my mamy już wersję 1.6.1.6. Jeżeli uzyskamy od Państwa informację w jaki sposób (jakie funkcje) są wywoływane przez API do pobierania ceny produktu, to wtedy będziemy mogli wspólnie rozwiązać problem. Wygląda że Państwo pobierają cenę ale właśnie netto, a nie brutto Emotikon: Smutny.