Obecnie 311 forumowiczów jest online
Obecnie 311 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

plik danych xml dla remarketingu dynamicznego

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzień dobry; Potrzebuję przygotować plik danych dla r. dynamicznego w formacie xml czyli w takiej formie aby się aktualizował automatycznie (chyba się to robi poprzez Content API for Shopping). Proszę o pomoc i kontakt w tej sprawie. Tutaj albo na: majkel222@poczta.onet.pl. Pilne. Pozdrawiam;

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: plik danych xml dla remarketingu dynamicznego

Wschodząca Gwiazda
Andrzej remarketing dynamiczny można przygotować dziś nie tylko dla sklepów detalicznych, ale również dla innych branż. Tu masz to ładnie opisane : https://support.google.com/adwords/answer/6053288?hl=pl . Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Zgadza się więc doprecyzuję. Chodzi mi o sklep e-commerce. Pozdr.

Magister ✭
Na jakiej platformie masz ten sklep?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
ebexo

Wschodząca Gwiazda
Andrzej w panelu administracyjnym w dziale "integracje" sprawdź czy masz moduł do generowania feeda (pliku) do Google Merchant. Jeśli nie, to skorzystaj z tego : http://goo.gl/1HMpux . Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Szczerze dziękuje. Muszę to omówić z klientem. Jak zadziała to dam znać. Pozdrawiam;

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie,

Temat trochę odkopany ale mam pytanie nawiązujące do postu.
Czy plik xml który jest wygenerowany dla Google Merchant Center może być wykorzystany dla Re-marketingu Dynamicznego ?  Produkty wyświetlane są w Google Merchant Center i nie było z tym żadnego problemu. 
Przy tworzeniu re-marketingu dynamicznego okazało się że produkty są niewidoczne, czym może być to spowodowane ? 

Pozdrawiam 

Wschodząca Gwiazda
W celu uruchomienia kampanii remarketingu dynamicznego należy wdrożyć na stronie tag remarketingu dynamicznego. Czy taki tag został wdrożony i czy identyfikatory produktów, które są używane w tagu remarketingowym pokrywają się z tymi, które są użyte na koncie GMC?
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Tag remarketingu dynamicznego nie został wdrożony.
Wyczytałem że można skorzystać i odpowiednio edytować kod śledzenia google analytcs.

"Jeśli korzystasz z usługi Google Analytics, możesz użyć kodu śledzenia Google Analytics, który jest już w Twojej witrynie, zamiast tagu remarketingowego AdWords. Alternatywnym sposobem implementacji tagu jest użycie Menedżera tagów Google."

Jednak nadal nie mam pojęcia w jaki sposób to zrobić.

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Jeśli chodzi o wdrożenie remarketingu dynamicznego przez GA to nie jest to prosta sprawa Emotikon: Smutny

Ogólną instrukcję znajdziesz tu: https://support.google.com/analytics/answer/3455585?hl=pl i na dole w tym dokumencie w częściach Warunki wstępne i Dalsze kroki znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące wdrożenia.

Aczkolwiek musisz się zastanowić, czy mimo wszystko wdrożenie tagu remarketingowego AdWords nie będzie prostsze. 

Tomasz Ciepłucha