Obecnie 166 forumowiczów jest online
Obecnie 166 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

błąd w kampanii produktowej missing required attribute availability

Nowicjusz ✭

Cześć, 

Czy może ktoś z was jest w stanie mi pomóc. Dopiero zaczynam swoją przygodę z GMC i mam problem z plikiem produktów. 

Na początek stworzyłem plik w exelu z 20 produktami. Kolejność wprowadzanych przeze mnie atrybutów to: ID title Description google product category product type link mobile link image link condition availabillity price GTIN MPN marka 

Później zapisałem exela jako plik oddzielany tabulatorami. Wgrałem plik do GMC. I wyskoczył błąd: 

"missing required attribute availability" - sprawdziłem atrybut i wpisałem go poprawnie w każdym produkcie: "<g:availability>in stock</g:availability>" 

Nie mam pojęcia w czym jest błąd. 

Będę wdzięczny za pomoc. Może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem już??

Z góry dzięki za pomoc ! 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: błąd w kampanii produktowej missing required attribute availabil

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli wszystko jest zgodnie ze specyfikacją to doradzałbym kontakt z supportem - https://support.google.com/adwords/answer/8206?hl=pl

Nowicjusz ✭
Już udało mi się zlokalizować błąd. w poszczególnych produktach atrybut był dobrze wpisany ale w tytule kolumny wkradła się literówka.
Poprawiłem błąd w GMC wchodząc w zakłądkę "Feed", i później Load into debugger - tam mogłem edytować plik ale niestety nie było opcji zapisz. Więc załadowałem plik jeszcze raz z inną nazwą.
Czy jest jakiś szybszy sposób, albo opcja w GMC, której jeszcze nie widzę, żeby edytować plik z danymi, a nie wgrywać go od nowa?

Najlepszy Współtwórca
Spróbuj to zrobić nieco inaczej. Dodaj feed jako dokument google - korzystając z dokumentów google. Kliknij pobierz (mimo, że nic nie dodawałeś jeszcze) - system zaciągnie Ci plik z kolumnami. Wedy kliknij sobie edytuj. Pouzupełniaj kolumny i dodaj kolejne kolumny w razie potrzeby.

To Ci ułatwi dodawanie nowych i edytowanie dotychczasowych produktów.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
zerknij na mój wpis odnośnie dokumentów google - to będzie idealne rozwiązanie dla Ciebie
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Dominik dobrze pisze, dodatkowo w google dokumentach możesz skorzystać z Google Merchant Center add-on, który jeszcze przed wysłaniem sprawdzi poprawność danych.