Obecnie 123 forumowiczów jest online
Obecnie 123 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

[additional_image_link] - gdzie te dodatkowe zdjęcia widac ?

Student ✭ ✭

Specyfikacji pliku jest link do dodatkowego zdjęcia [additional_image_link] – adresy URL dodatkowych zdjęć produktu.
Proszę o informację do czego potrzebne są te dodatkowe zdjęcia, skoro jak przeglądam oferty na shopping to widać zawsze jedno zdjęcie. A w specyfikacji jest informacja, że można dodać do 10 zdjęć. Pytanie tylko po co skoro ich nie widać ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz M
października 2016

Dot.: [additional_image_link] - gdzie te dodatkowe zdjęcia widac ?

Wschodząca Gwiazda

Wydaje mi się, że te dodatkowe zdjęcia wykorzystywane są w zakupach Google:

https://www.google.pl/shopping

Po dokonaniu wyszukiwania, jak klikniemy na reklamę to pod zdjęciem głównym są dodatkowe zdjęcia.

Tak to mniej więcej wygląda dla zapytania: "Adidas Performance Terrex Swift Gtx".

reklama-google-zakupy.png

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Profesjonalista ✭ ✭
Wydaje mi się że funkcja jest po to, abyś w reklamie mogł wyświetlać nie tylko 1 zdjęcie, a rownież inne zdjęcia (na przykładzie jak wpiszesz maszynki do golenia wyskakuje np. reklama maszynki z zdjęciem produktu w rożnych ujęciach) - http://www.iperfumy.pl/philips/series-3000-multrigroom-trymer-do-calego-ciala-6-w-1/?item=543913) - reklama wyświetla główne zdjęcie i kilka zdjęć obok w innej perspektywie.

Funkcja ta działa w wyszukiwarce, natomiast w Zakupach Google na urządzenia mobilne nie widzę tej opcji (ale zaciekawiło mnie to więc na desktopie sprawdzę wieczorem i zedytuje odpowiedź).
Jeżelibyś nie dodał tej funkcji wówczas nie mógłbyś wyświetlać pozostałych zdjeć tego samego produktu.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭
Nie zgadzam się z odpowiedzią. Na podanym przykładzie widać, że jest to zdjęcie, które ma miniaturki w sobie od razu zaimplementowane, więc nie jest to automat tylko odpowiednio przygotowane zdjęcie a nie o tym tutaj piszemy.
Dalej czekam na konkretną odpowiedź.

Student ✭ ✭

Czyżby nikt nie wiedział jakie jest praktyczne wykorzystanie tej funkcji ?

Profesjonalista ✭ ✭

Niestety, na ten moment nie znam

odpowiedzi na Twoje pytanie.

Z supportu za wiele się praktycznych informacji w tym temacie nie dowiemy, więc być może bardziej doświadczony praktyk Ci pomoże.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭

No czekam z niecierpliwością. Zadzwonie może do support

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz M
października 2016

Wschodząca Gwiazda

Wydaje mi się, że te dodatkowe zdjęcia wykorzystywane są w zakupach Google:

https://www.google.pl/shopping

Po dokonaniu wyszukiwania, jak klikniemy na reklamę to pod zdjęciem głównym są dodatkowe zdjęcia.

Tak to mniej więcej wygląda dla zapytania: "Adidas Performance Terrex Swift Gtx".

reklama-google-zakupy.png

Tomasz Ciepłucha