Obecnie 240 forumowiczów jest online
Obecnie 240 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zawieszenie konta Merchant

Student ✭ ✭

Witajcie w tym nowym roku!
Zaczęło się jak u Hitchcock'a, zobaczymy jak się skończy.
A więc: Konto zawieszone za naruszenie zasad: zabronione farmaceutyki i produkty z wprowadzającymi w błąd informacjami.

Czyli branża suplementów.
I teraz jest tak: specjaliści informuja które produkty sa niezgodne, produkty usuwam po prostu, specjaliści odrzucają informując o kolejnych.
Kolejne produkty, to już te, które jeszcze niedawno były ok.
Nie bardzo jest czas na taka "zabawe" przez pół roku...
Oczywiście na koncie zawsze wszystkie produkty były (są i będa) odrzucone dla disply'a, to w zasadzie rzecz oczywista.
Teraz pytanie - kto sprawdza takie konta - człowiek w koszulce google, czy algorytm?
Bo jak algorytm to obawiam się, że po przejściu na bardziej restrykcyjne sprawdzanie po zawieszeniu odrzuci dokładnie 100% produktów, czyli jak dla display.
Zresztą tak naprawdę zawsze można znajdować paragraf w tej branży.

Jakieś doświadczenia w temacie? Sugestie? Sprawdzone (i skuteczne) metody?

PS.
Tak jeszcze z ciekawości, jak to jest, w końcu zawsze są na merchant jakies produkty odrzucone, zwykle właśnie z powodu naruszenia zasad. Po to w końcu między innymi to konto. A w adwords reklamujemy tylko te, ktoóre przechodza merchant. To po co blokować całe konto merchant?

PS2.
Rozumiem, że jak zamknę jedno, a otworzę drugie to również "zaliczy" blokadę? I to taka już na wieki wieków?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Ta branża taka niestety jest - bardzo trudna. Moje doświadczenie? Co najmniej 3-5 telefonów w tygodniu do supportu, bo co dziennie coś było nie tak. Podobnie z odżywkami.

Konta merchant sprawdza robot (można poprosić o sprawdzenie ręczne, ale mimo zatwierdzenia danych produktów ręcznie i tak system odrzuca z automatu).

W przypadku merchant center system bardziej restrykcyjnie podchodzi do tego co masz na stronie www. Jeśli na stronie www pojawiają się zabronione treści, to system może blokować całe konto.

Nie otwieraj drugiego, bo to nic nie da.

Zadzwoń do supportu i dowiedz się dokładnie gdzie leży problem i postaraj się go rozwiązać. Wręcz dla merchant zalecałbym utworzenie zupełnie odrębnego sklepu z produktami, które na 100% są zgodne z zasadami i tylko takie reklamuj dzięki zakupom google.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭

Dzwonię, dzwonie, cała zabawa w tym, że produkty, które 2 tygodnie temu były dobre już takie nie są, dlatego pytam o doświadczenia bo w ten sposób cały asortyment może być niezgodny...
A że cos zawsze jest nie tak, to akurat normalne - tylko normalnie odrzucano produkt a nie zawieszano konta.
Teoretycznie wszystkich z odżywkami powinni pozamykać Emotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca

A nie masz czasem podpiętego gdzieś np. pod domenę główną forum? Emotikon: Szczęśliwy   i tam zapewne wiele fraz zabronionych, które system może wyłapać i przez to masz blokadę?

Tak również może być, a system sprawdza dokładnie całą stronę i nie ważne, że reklamowane produkty masz dobre.

Przypadek extremalny? Produkty typu hantle, rękawiczki do ćwiczenia również odrzucone (wszystkie produkty z feedu), ponieważ na forum portalu znajdują się zakazane sformułowania, leki na receptę itp. na co nie do końca właściciel miał wpływ, ponieważ przecież to forum...

Dominik Myślak

Student ✭ ✭

Ale zaraz, merchant czepia sie produktów zabronionych i wysyłanych a nie zawartości strony, czy się mylę?
Bo jak tak, to raczej czas zmienić domenę!

Najlepszy Współtwórca

System sprawdza zawartość strony www - nie tylko, to co masz w feedzie.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭

Ano prawda, w zasadzie to logiczne, aczkolwiek na podstawie feedu wnioskuję. Gdyby feed był czysty, to zapewne by przeszło.

Najlepszy Współtwórca

Niestety nie, jeśli na stronie masz jakieś frazy (również w języku angielskim lub przede wszystkim w tym języku) zakazane, czyli nazwy leków na receptę, testosteron itp.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭

Testosteron daje radę Emotikon: Mrugający
Czasami, zresztą, co jest bez sensu, jednym przechodzi, innym nie, a co najdziwniejsze niekiedy zdarza się spotykać w reklamach wyszukiwarkowych zabronione suple i słowa, gdy tymczasem u mnie nawet w opisach sie nie ukryją.
No chyba, że co niektórzy zdobyli certyfikacje aptek...
Nic, temat rzeka, a tu nie o tym być miało.
Zobaczymy ile słów które jakoś był ok tydzień temu jeszcze okaże się kiepskich...
Ps.
Jest blog w subdomenie, ale jeszcze nikt sie nie czepia, przynajmniej z poziomu merchand oczywiście. Jeszcze.

Student ✭ ✭

Zasadniczo zawieszenie konta spowodowało, że teraz wszystko po kolei jest niezgodne. Wcześniej było zgodne.
Wniosek: albo algorytm dla zawieszonych kont jest bardziej "wymagający", albo trafiłem na przeciwnika suplementów.
Niestety, masło orzechowe, które pomaga w utrzymaniu prawidłowego cholesterolu jest niezgodne.
Teoretycznie prawda.
Praktycznie - bez sensu.
Realnie: pierwszy wynik z PLA po wyszukiwaniu masła orzechowego skutecznie obniża poziom cholesterolu.

Najlepszy Współtwórca

Nie patrz na konkurencję. Wszystkie zapisy typu pomaga obniżyć cholesterol, czy pomaga w krążeniu i na serce, zwiększa masę mięśniową, zalecane przez lekarza - to wszystko nie jest dozwolone i należy się tego wystrzegać.

Zadzwoń do supportu i dowiedz się czegoś więcej.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭

Wiem, wiem, wiem. Wiem też, że trzeba będzie prawdopodobnie zweryfikowąć jakieś 1500 opisów produktów, opini, komentarzy itp.
No nic, pora przestrzegać zasady, lecz szkoda że one nie są identyczne dla wszystkich.
Ok, idę sie podszkolić w zakresie suplementacji Emotikon: Mrugający