Obecnie 201 forumowiczów jest online
Obecnie 201 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zaplanowane pobieranie - nie dodaje nowych produktów

Nowicjusz ✭

Witam.

Posiadam sklep internetowy, nad którego pieczą stoi firma zewnętrzna obsługująca google merchant center oraz adwordsy.

Osobiście również loguje się do tych dwóch platform z jakimś małym doświadczeniem.

Mój problem polega na tym, że posiadając sklep na prestashop oraz posiadając w merchancie metodę wprowadzania: zaplanowane pobieranie: codziennie, podczas dodawania nowych produktów, nie widzi ich ani w merchancie ani w adwords. Oczywiście nie chodzi tu o zbyt krótki okres od dodania tych produktów.

Nie wiem w czym problem, wydawało mi się, że przy zaplanowanym harmonogramie aktualizacji pliku merchanta, produkty będą co chwilę się aktualizować na nowo dodane. Jednak nie.

Co jest nie tak? W czym tkwi problem? Czy każdorazowo należy na nowo wrzucać plik z nowo dodanymi produktami?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Darek jak najbardziej tak to powinno działać, że jeśli w pliku pojawiły się nowe produkty, to są one dodane.

Pytanie więc, czy faktycznie te nowe produkty znalazły się w feedzie? Czy Wasz system dodaje do feeda automatycznie te produkty, czy trzeba ręcznie zainicjować aktualizację pliku?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Właśnie przed chwilą w merchant center z prawej strony u góry wszedłem w opcje "automatyczne aktualizacje produktów" i opcja ta nie była włączona. Pytanie tylko czy to jest automatyczna aktualizacja dotycząca jedynie cen i dostępności, czy ogólna (czyli to, o co mi chodzi - pobieranie nowo dodanych produktów do sklepu)?

Nie za bardzo wiem jak odpowiedzieć poprawnie, nie wpuszczając w błąd na pytanie o feedach.

System sklepu to prestashop, testowane były dwa darmowe moduły z zakupów google, obecnie jest to: google shopping flux i z tego co widzę w konfiguracji, zaznaczone są opcje przesyłania automatycznego, natomiast nic tu nie ma o tym co wspomniałeś: czy produkty znajdują się w feedzie. Szukać tego w merchancie czy w module presty?