Obecnie 159 forumowiczów jest online
Obecnie 159 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

ZDJĘCIE PRODUKTOWE w feedzie obok innych danych i statystyk

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć. 

Czy jest jakaś możliwość w AdWords przy reklamie Produktowej w trakcie zarządzania produktami i ich stawkami widzieć również 
zdjęcie produktowe a także opis (od razu) produktu? 

Są chyba zewnętrzne aplikacje do zarządzania feedem produktowym i może rozwiązują ten problem, którego chyba w standardowym panelu AdWords nie można rozwiązać? Kopiowanie nr produktu i przechodzenie do panelu Merchant jest bardzo uciążliwe i można z tego skorzystać w pojedynczych sytuacjach. 

Poniżej dołączyłem zdjęcie ściągnięte gdzieś z internetu w pewnym stopniu obrazuje o co mi chodzi i jakie kolumny chciałbym widzieć np: 
Zdjęcie/ Nazwa / CTR / Śr. CPC / Kliknięcia / Wyświetlenia / Konwersje / itp / itd 

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
remove-google-shopping-unprofitables-datafeedwatch-analytics.jpg

Wszechwiedzący ✭

Na 99% nie ma takiej opcji.

Przynajmniej nigdy sie z tym nie spotkalem.

Przejzalem tez wszystko wzdłuż i wszerz dla pewnosci.

Pytanie czy rzeczywiscie tak czesto zmieniasz obrazy?

Mozy wystarczy zanotowac kiedy byly zmiany i od tej daty porownywac wyniki dla poszczegolnych produktow?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki za odpowiedź. 
Nie, tak często nie zmieniam zdjęć ale w branży odzieżowej, w której się poruszam tak na prawdę to po zdjęciu jestem tylko w stanie określić czy chce ładować w konkretny produkt pieniądze czy nie. Z każdej kategorii produktów mam po kilkaset modeli i ciężko przy pomocy opisu w 100% określić produkt w 70 znakach tak, żebym wiedział, o którym jest mowa. Mogę mieć kilka krawatów o podobnej nazwie np: 
- Czerwony Wąski Krawat w Granatowe Kwiaty 
Jeden krawat będzie taki jak tysiące innych i nikomu nie będzie wpadał w oko natomiast drugi będzie typowym Eyecatcherem i to w niego chciałbym zainwestować. Idealne dostosowanie stawek dla konkretnych produktów, przy przeskakiwaniu cały czas na konto Merchant w celu sprawdzenia zdjęcia zejdzie mi wieki.... a to dopiero jedna kategoria.  
Pozdrawiam. 

Wszechwiedzący ✭

Jasne, teraz rozumiem.

Do tej pory gdy pracowalem z klientami z branzy odziezowej to robilem wszystko dokladnie tak samo jak w innych branzach.

1. Zaczanym od srednich stawek zeby byc widocznym w wynikach.

2. Analizuje wyniki (po pewnym czasie) dla poszczegolnych produktow na podstawie zebranych danych (Koszt pozyskania lub ROI, ilosc konwersji, wspolczynnik konwersji) 

3. Obnizam stawki tam gdzie wyniki nie sa zadowalajce, a dodaje tam gdzie wyniki sa dobre.

Byc moze nie jest to idealne podejscie, ale mialem wrazenie, ze klienci byli calkiem zadowoleni z wynikow.

Oczywiscie nie mowie, ze to sprawdzi sie wszedzie. Moze np. krawaty wymagaja innego podejscia.

Pozystaje chyba tylko Excel i proba laczenia danych z Adwords + Feed ze zdjeciami.

Powodzenia.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”