Obecnie 284 forumowiczów jest online
Obecnie 284 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyświetlanie reklamy produktowej

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

Mam pytanie odnośnie kampanii produktowej, a mianowicie mam produkt(książkę) o zabytkach chciałbym aby produkt wyświetlał się po wpisaniu nazwy np. danego zabytku. Wiem, że w kampanii produktowej nie używa się słów kluczowych lecz np. w opisie dodałem listę zabytków które są w książce. Mimo to po wpisaniu tego zabytku nie pojawia się reklama, po wpisaniu tytułu książki, reklama się pojawia. Macie może jakiś pomysł jak rozwiązać mój problem?

Pozdrawiam

Wyświetlanie reklamy produktowej

Profesjonalista ✭ ✭

Hej Michal,

Ciekawe pytanie, ale szczerze watpie aby taka sytuacja byla mozliwa.

Dlatego dopytam: widziales poprzednio aby reklamy produktowe innych ksiazek wyswietlaly sie na podobne zapytania?

Google patrzy na: Tytul, Opis, Marke, GTIN i kategorie produktow podczas dopasowywania reklam.

I te elementy mozesz probowac optymalizowac.

Powodzenia.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Dot.: Wyświetlanie reklamy produktowej

Student ✭ ✭ ✭

Cześć, wpisanie listy zabytków w opis powinno załatwić sprawę pod warunkiem, że opis wysyłasz do Google w XML. Sprawdź dokładnie.

Jeśli chodzi o samą reklamę produktową, to prawdopodobnie nie wyświetli się ona po samej nazwie zabytku, Google dba o poprawność wyświetlanych wyników. Być może ustawienie astronomicznej stawki CPC by pomogło ale wątpię.

Spójrzmy na problem jednak od innej strony. Nawet gdyby udało się wyświetlić reklamę produktową po nazwie zabytku, to nie sądzę, abyś był z takiego ruchu zadowolony. Przyjmijmy, że ktoś wpisuje w Google hasło Zamek w Kórniku (jest to zabytek). Jaka część użytkowników wg Ciebie szuka po takim haśle książki o Zamku w Kórniku? 1%? 5%?

Co innego hasło "książka o Zamku w Kórniku" - wtedy wiadomo, czego szuka użytkownik i właśnie wtedy może pojawić się Twoja książka.

Screenshot_7.png