Obecnie 199 forumowiczów jest online
Obecnie 199 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wymagany kod EAN-13 a platforma Shoper

Nowicjusz ✭

Cześć, 

 

Jak wiadomo Google od 14 lutego wprowadza nową politykę jeśli chodzi o wyświetlanie reklam w Google Zakupy. Wszystkie sklepy, które chcą reklamować swoje produkty w wyszukiwarce muszą obowiązkowo dodać kod EAN-13 do karty produktu. Nasz sklep posiada w sprzedaży obuwie w różnych rozmiarach. Dany model dodany jest jako produkt i posiada do wyboru rozmiar w formie wariantów. Każdy rozmiar z danego modelu posiada swój indywidualny kod EAN-13. Niestety na karcie produktu w panelu Shoper jest możliwość podania tylko 1 kodu EAN-13. Nie ma możliwości podania kodów dla wariantów produktu. Również w pliku XML, który Shoper generuje do integracji z Google Merchant Center pojawia się miejsce na 1 taki kod. Co powinniśmy zatem zrobić, aby dalej wyświetlać reklamy w Google? 

 

Podać 1 kod EAN-13 dla dowolnego rozmiaru? Czy ty przejdzie? 

Dodanie każdego rozmiaru z każdego modelu jako osobny produkt jest rozwiązaniem niemożliwym ze względu na liczbę produktów. 

 

Bardzo Was proszę o pomoc! 

Wymagany kod EAN-13 a platforma Shoper

SP
Nowicjusz ✭

Nie masz wyboru - trzeba zostać przy 1 kod EAN-13 dla dowolnego rozmiaru (dla wariantów). Będzie dobrze :-).

 

Google pisze aby dawać 1 GTIN/EAN/UPC dla wariantów, ale jeśli dla wariantów są unikalne kody to podać unikalne: 

Make sure to the submit the correct UPC for each product:

  • For variants (comes in multiple colors, sizes, etc.), submit 1 UPC for each product.
  • For products with more than 1 valid UPC (e.g., products with a global UPC and a UPC specific to the distributor), submit additional gtin attributes with each value.

Swoją drogą nie znam platformy SaaS, jak Shoper, która umożliwiałaby dodawanie unikalnego GTIN dla wariantów produktów.

Wymagany kod EAN-13 a platforma Shoper

Nowicjusz ✭

Shoper nie umożliwia dodania kodów EAN-13 dla wariantów produktów (dla rozmiarów). Dla produktu można dodać tylko 1 EAN-13 i nie ważne ile ma wariantów a Google oczekuje, że każdy rozmiar będzie miał swój unikalny kod. Pracownik Google poinformował nas, że Shoper nie spełnia wymagań. Okazuje się, że prawie żadna platforma sklepowa nie spełnia tych wymagań. Wychodzi na to, że jedyną opcją jest rezygnacja z reklam produktowych.