Obecnie 186 forumowiczów jest online
Obecnie 186 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wielkość miniatury w Zakupy Google + 4 inne pytania

Nowicjusz ✭

Witam,

 

Chciałbym wykorzystać maksymalnie dostępna przestrzeń na miniaturę w PLA.

Jednocześnie z racji, iż miniatura jest relatywnie mała chciałbym aby była w możliwie najlepszej jakości.

No i teraz pytania:

 

1. W jakim formacie najlepiej taki plik graficzny przygotować? JPG, PNG, Inny?

 

2. Widzę, że miniatury mają 86 px na 86 px Czy mam je wrzucić własnie w tej rozdzielczości czy może lepiej wrzucić je jako np. 200 px na 200 px a system google je odpowiednio skonweruje na mniejsze?

 

3. No własnie - czy google w przypadku wgrania zdjęcia "idealnego" czyli jak mi się wydaje 86px na 86px cokolwiek z nim zrobi, w sensie np. skompresuje, czy pokaże idealnie 1:1?

 

4. Czy po uruchomionych kampanii PLA zdjęcie danej miniatury można łatwo podmienić czy może to jest tak, że po wczytaniu pliku XML z produktami, zdjęcia(miniatury) są zapisywane na serwerze googla i aby je podmienić znów trzeba wysłać im XMLa z nowym linkiem do zdjęcia do zassania i aktualizacji?

 

 5. W nazwie miniatury oprócz nazwy własnej podałem nazwę grupy produktowej (przykładowo: SAMSUNG NOTE4 smartfon telefon komórkowy). Czy nazwa grupy produktowej (w moim przypadku "smartfon telefon komórkowy") może być KeyWord-em? Czyli zamieniać się na dokładnie tą frazę która user wpisuje do wyszukiwarki? Czy może ona zawsze jest stała, czyli ta podana z pliku XML? 

 

Z góry dziękuję!

 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Wielkość miniatury w Zakupy Google + 4 inne pytania

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

zalecenia Google są takie by dodawać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości - co najmniej 800px przy czym wydaje mi się, że czy dodasz plik .jpg czy .png i tak zostanie on zamieniony na .jpg, gdyż zdjęcie w .jpg ma mniejszą wagę.

Te zdjęcia, które wyświetlają się w reklamach nie są serwowane ze stron reklamodawców, tylko są pobierane i przetwarzane.

Miniaturki zdjęć nie są nawet podlinkowane tylko są wstawione w jako dane (<img src="data&colon;image/jpeg;base64.....")

Wymagania dotyczące zdjęć znajdują się w artykule pomocy na stronie:
https://support.google.com/merchants/answer/188494?hl=pl
w części "link do zdjęcia [image_link] – adres URL zdjęcia produktu"
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Wielkość miniatury w Zakupy Google + 4 inne pytania

Nowicjusz ✭
Witam,

Dziękuję za odpowiedz.
Wstawienie zdjęć np. 800px na 800px to pewne ryzyko bo nie wiem jak mi Google przetworzy te zdjęcia a zależy mi na tym aby miniatura była maksymalnie czytelna.

A co się stanie jeśli dołączę miniaturę w docelowym rozmiarze, czyli 86 px na 86 px?
Czy też będą ją przetwarzać? Oczywiście można to przetestować zapodając feed produktowy ale trwa to zwykle 7 dni... stąd wole najpierw zapytać o wasze doświadczenia ?