Obecnie 153 forumowiczów jest online
Obecnie 153 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Unsupported currency in attribute cena, nie da się naprawić

Student ✭

Witam.

Uruchomiłem sobie dziś sklep selino, dodałem 3 koszulki do sprzedaży, i chciałem je promować w zakupach Google. Zamierzałem dostarczyć dane przez Arkusz Google, bo ręcznie wszystkie linki do produktów będę dodawał. Niestety nie działa to (walidacja), mam ciągle: Unsupported currency in attribute: cena

Przeczytałem wszystkie pomoce, powinna być w tym polu cena, a nie rodzaj waluty czyli PLN, więc wpisuję cenę jako 56, próbowałem też 56.90 bo to jest właściwa cena, ale ciągle ten błąd jest.

Proszę o pomoc bo nie wiem co to jest źle, arkusz:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1M6EIpkrgGvEA9saIReHxiCg1JM1LT1cfgQJ-NO1iijU/edit?usp=sharing

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad B
sierpień

Dot.: Unsupported currency in attribute cena, nie da się naprawić

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

w polu "cena" powinieneś wpisać koszt wraz z walutą.

np.

79.00 PLN

Przejdź do arkusza o nazwie "2. Przykłady", tam masz opis jak powinien wyglądać feed produktowy stworzony w arkuszu.

2017-08-27 17_58_48.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad B
sierpień

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

w polu "cena" powinieneś wpisać koszt wraz z walutą.

np.

79.00 PLN

Przejdź do arkusza o nazwie "2. Przykłady", tam masz opis jak powinien wyglądać feed produktowy stworzony w arkuszu.

2017-08-27 17_58_48.png

Unsupported currency in attribute cena, nie da się naprawić

[ Edytowane ]
Student ✭

Dzięki nie zauważyłem tych zakładek z pomocą, czytałem o tych walutach, ale zrozumiałem że PLN miałem oddzielnie w jakimś polu currency wpisać którego nie ma.

Próbuję znaleźć jeszcze jedną informację. Czy da się tu ustawić tak, że produkt wyświetla mi się w wynikach pod wybrane frazy, np jak mam koszulkę z myszką miki, to chcę żeby się wyświetlało to tylko pod "koszulka myszka miki", tak jak w adwords można to ustawić. Bo tu nie widzę takiej opcji, i nie wiem jak on to dobiera kiedy wyświetać, pewnie na podstawie słów kluczowych z opisu i tytułu.

Pozdrawiam.

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Umieść w tytule oraz opisie słowa kluczowe, pod którymi Twój produkt powinien się wyświetlać. Pamiętaj jednak, by wyglądało to naturalnie.

Kierowanie w kampaniach produktowych nie odbywa się na podstawie słów kluczowych, lecz poprzez wykluczające słowa kluczowe.

Wykluczaj nietrafne słowa kluczowe dopóty, dopóki nie zostaną same trafne zapytania w wyszukiwarce związane z Twoimi produktami.

2017-08-27-3.png

więcej informacji: https://goo.gl/quh4Sy