Obecnie 196 forumowiczów jest online
Obecnie 196 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Symulator stawek nie działa

Nowicjusz ✭

Witajcie,

W kampanii produktowej, na początku przez "chwilę" działał symulator stawek dla niektórych grup produktów, obecnie od kilku tygodni nie działa dla wszystkich, pisze standardowo:

"Symulator stawek jest niedostępny, ponieważ wybrana grupa produktów nie brała udziału w wystarczającej ilości aukcji lub nie miała wystarczająco dużo wyświetleń w ciągu ostatniego tygodnia. Możesz poczekać, aż reklamy osiągną odpowiednią liczbę wyświetleń, lub rozważyć poprawienie swoich stawek albo danych produktów dla tej grupy."

Jakie mogą być przyczyny tego stanu rzeczy? Tzn. przytoczony cytat odpowiada na pytanie, więc uściślę je: z jakiego powodu niewystarczająca ilość aukcji/wyświetleń jest? Nawet podniesienie stawek dość wysoko nie pomogło. Grup mam dość sporo a produktów w nich tysiące - nie rozumiem tego. Help me Emotikon: Szczęśliwy

Profesjonalista ✭ ✭

Jeżeli chodzi o zmianę stawek to i tak dane są brane pod uwagę za ostatnie 7 dni - może to być rownież spowodowane małą liczba wyszukań przez użytkowników. Jedyne co możesz jeszcze zrobić to spróbować poprawić jakość (unikalne opisy produktów, dobrej jakości zdjęcia) inaczej niestety za wiele nie zdziałasz.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Rafał, czyli jak ktoś ma grupę z 4k wyświetleń lub 2k, 3k wyświetleń w ciągu dnia i nie ma nadal symulacji stawek - to nie jest to kwestia zbyt małej ilości wyszukiwań wychodzi na to. Ja mam tyle wyświetleń i symulacji stawek nie ma. 

Nowicjusz ✭

Spora część grup produktów, które mają po kilka tysięcy wyświetleń nie mają symulacji. Ciekawe ile trzeba byłoby dokonać zmian on-site na produktach żeby "poprawić jakość" Emotikon: Szczęśliwy