Obecnie 244 forumowiczów jest online
Obecnie 244 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Stawka 0,01 zł za CPC w Google Zakupy a widoczność konkurencji

Nowicjusz ✭

Cześć,

Zastanawiam się dlaczego produkty innych e-sklepów są widoczne w obszarze Google Zakupy zamiast moich jeśli słowem kluczowym jest np. "etui do iphone 5". Ważne jest to, że są to etui (moje i konkurencji), które nie mają kodów producenta, EAN, UPC itp., ponieważ są ręcznie produkowane na zamówienie. Google AdWords pokazuje mi stawkę 0,01 zł za średnie CPC.

Jeśli konkurencja nie przekazuje kodów GTIN do Merchant Center i ja również (atrybut false) to jakim sposobem niemal zawsze wyświetlają się ich produkty?

Moje CTR wynosi 2,47. Wynik jakości reklam na te produkty w sieci wyszukiwania Google jest od 6/10 do 10/10. Dodam, że budżet wynosi 30 zł/dzień i kampania jest ustawiona na maksymalizację kliknięć.

Diagnostyka Merchant Center pokazuje mi:

"

- Nieprawidłowa wartość GTIN

- Brak zalecanego atrybutu: product type

- Brakujące mikrodane dotyczące stanu

"

Nie mam natomiast dodanych słów kluczowych na poziomie kampanii Google Zakupy - jaką funkcję one spełniają jeśli system bierze pod uwagę tytuł i opis produktu? 

Serdecznie proszę o pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Stawka 0,01 zł za CPC w Google Zakupy a widoczność konkurencji

Student ✭
Uzupełnij pole stan (w magazynie) i dodaj product type. Zwiększ stawkę.

Nowicjusz ✭
Dzięki za pomoc, spróbuję. A jaką funkcję pełnią słowa kluczowe w PLA na poziomie kampanii?

Wschodząca Gwiazda
Był o tym temat na forum, wprawdzie dawno, ale niewiele zmieniło się od tego czasu w kontekście słów kluczowych: https://www.pl.adwords-community.com/t5/Merchant-Center-Zakupy-Google/S%C5%82owa-kluczowe-a-wy%C5%9B...

Tak naprawdę pełnia dwie funkcje:

- informacyjną czyli pokazują jakie frazy powodowały kliknięcia i wyświetlenia twoich reklam

oraz

- wykluczająca czyli możesz wykluczać słowa kluczowe, które nie powinny powodować odwiedzin / wyświetleń strony.