Obecnie 198 forumowiczów jest online
Obecnie 198 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie fraz prowadzących do produktu

Nowicjusz ✭

Witam,

czy jest możliwe śledzenie w czasie rzeczywistym frazy, po której użytkownik wyszukiwał, a następnie kliknął w mój produkt w Google Shopping?

Dla przykładu - na poniższy czajnik można wejść po frazach "czerwony czajnik", "czajnik elektryczny", "czajnik bosch", "czajnik plastikowy" itd.

http://www.electro.pl/czajniki/czajnik-bosch-twk-6004n,id-1407?gclid=CNzSiOvk8M4CFcJJcgodMI8L1A&gcls...

Zależy mi na tym, aby w czasie rzeczywistym dostać informację o frazie, po której użytkownik trafił na ten produkt, aby odpowiednio dopasować do niego treść na karcie produktu.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Jeżeli mówisz o tym, że w momcie wejścia na karte poduku z reklamy użytkownik widzi to słowo na strone to wg mnie jest to nie do zrobienia pod GS :-) 

Najlepszy Współtwórca

Nie jestem programistą, ale wydaje mi się, że kiedyś trafił do mnie Klient, który miał coś takiego zaimplementowanego, że wyszukiwana fraza ładowała się na stronie docelowej w h1.

Natomiast nie pamiętam, czy nie było to połączone z kit`em w reklamach.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

W przypadku kampanii w wyszukiwarce można wykorzystać szablon śledzenia i przesyłać jako parametr w adresie słowo kluczowe, do którego zostało dopasowane wyszukiwane hasło, ale wyszukiwanego hasła nie da się przesyłać i tym bardziej nie da się tego zrobić dla kampanii zakupowych.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

@Tomasz_C dokładnie. Mam kampanię w wyszukiwarce z frazami miast, gdzie w URL podaję nazwę konkretnego miasta i z automatu dopasowuje mi tekst na LP do miasta, którego szuka użytkownik. Ale w zakupowych to nie przejdzie.