Obecnie 234 forumowiczów jest online
Obecnie 234 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Slaba widocznosc produktu mimo wysokiej stawki

Magister ✭

Hej,

Mam taki delmat:

Zaczalem ostro promowac nowa kategorie produktow na jednym z kont.

Niestety mimo wysokich stawek w ogole mnie nie widac w wynikach wyszukiwania.

Mam tez pod opieka inne konto, ktore sprzedaje te same produkty i tam mimo znacznie nizszych stawek widocznosc jest rewelacyjna?

Zrobilem maly test i dla kilku produktu napisalem bardzo podobne opisy i tytuly jak na koncie, ktore ma dobra widocznosc. 

I nic. Dalej licho.

Dodam jeszcze, ze konto z dobra widocznoscia to klient, ktory sprzedaje te produkty od lat, a to drugie dopier zaczyna w tej dzialce.

I tu pytanie:

Czy sa jakies inne czynniki (poza stawka, opisem, tytulem, GTIN) typu staz konta na rynku, ilosc ruchu na stronie (ten z dobra widocznoscia ma ogromny ruch ten drugi raczej marny). ktore wplywaja na to, ktore produkty zostana wyswietlone w zakupach google?

Z gory dzieki!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej Krzysiek,

Pomimo faktu, że oficjalnych informacji na ten temat nie ma - a przynajmniej ja ich nie widziałem - to różne obserwacje potwierdzają teorię, że jest coś takiego, jak wynik jakości konta. Też miałem podobne spostrzeżenia, jak te - opisane przez Ciebie. Podobne - to znaczy, że na nowym koncie takie same ustawienia jak na starym prowadziły do wyższych kosztów kliknięć. Ale jeśli w ogóle nie masz wyświetleń na nowej kampanii, to chyba przyczyna leży gdzieś indziej...

________
Booguś

Najlepszy Współtwórca

Czy feedy tworzysz ręcznie, czy tworzone są automatycznie?

Jeśli automatycznie, to z takich samych silników sklepowych?

Jeśli z takich samych, to czy ustawienia na pewno są takie same?

Duże znaczenie ma jak jest uzupełniony feed.

Duży wpływ potem ma jak skonfigurujesz sobie kampanie, czyli jak pogrupujesz produkty itp.

Dominik Myślak

Magister ✭

Hej dzieki za odpowiedzi.

@Booguś: To ciekawe bo stawki mam dwa razy wyzsze niz na tym drugim koncie a i tak nie widac tych produktow na pierwszej prezenacji wynikow - i wlasnie o to tez mi chodzilo: Bardzo ciezko mi sie przebic na pierwsza strone wynikow. One sa gdzies tam widoczne, ale dopiero jak przejde do zakladki zakupow. Niestety tego nie robi prawie nikt i dlatego mam bardzo malo klikow.

@Dominik Myślak:
1. Feed tworzy sie automatycznie (codziennie)

2. Silniki sa takie same (zbudowane przez agencje, w ktorej pracuje) 

3. Ustawienia sa takie same

4. Jedyna roznice jaka znalazlem jest kolumna product type (nie Google Product Type):

a) w tym starym sklepie gdzie widocznosc jest dobra product type jest posegregowany bardzo szczegolowo dla kazdego produktu.

b) w tym nowym jest tylko jeden wyraz okeslajacy typ danego produktu

Niestety w plikach pomocy nie ma nic o tym, ze product type wplywa na wyswietlanie reklam (w przeciwienstwie do Google Product Type)

5. Kofiguracja kampanii wplywa na to jak dobrze wyswietlaja sie produkty?

Moglbys napisac cos wiecej na ten temat?

Dzieki

Najlepszy Współtwórca

Na bazie tego jak ustawisz sobie Product type możesz pogrupować produkty w grupach reklam.

Jak teraz to masz zrobione? Wszystkie produkty w jednej grupie reklam?

To nie koniecznie musi mieć wpływ na niskie pozycje produktów, ale na pewno na komfort zarządzania kampanią.

Dodatkowe pytanie o własność sklepów - czy to ten sam właściciel?

Dominik Myślak

Magister ✭

W nowej kampanii grupy reklam podzielone mam wedlug marki produktu.

To drugie konto ma rozbite marki na kampanie.

Sa to dwa rozne sklepy/rozni wlasciciele - to moze miec jakis wplyw?

Dzieki

Najlepszy Współtwórca

To już pierwsza różnica Emotikon: Szczęśliwy

Czy budżety są te same?

Już sam znalazłeś różnicę, a zapewne jest ich więcej stąd różnice w stawkach.

Dominik Myślak

Magister ✭

Mam nadzieje, ze wybaczysz mi dociekliwosc...

Czy aby na pewno struktura kampanii ma jakiś wpływ na widoczność? 

Są gdzieś na ten temat informacje?

Jak wspomniałem poprzednio: stawki na nowszym koncie mam znacznie niższe mimo to widoczność jest słaba.

Dzięki

Najlepszy Współtwórca

Nie musi mieć w tym przypadku, natomiast ja nie napisałem, że ma, tylko że jest to jakaś różnica pomiędzy tymi dwoma kontami. Zasugerowałem, żebyś poszukał ich więcej. To Ci da pojęcie co możesz zmienić.

Bardzo ważny jest feed i to jak jest uzupełniony. Przeanalizuj tytuły produktów i ich opisy i co ląduje w feedzie w tych dwóch elementach. 

To ogromna różnica jeśli sprzedajesz Bombka na choinkę, a nie Brokatowa Bombka na choinkę z zawieszką itp. itd.

Dominik Myślak